komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Teatr z walizki w głuszyckiej bibliotece

czwartek, 24.10.2019 10:18 , komentarze: 0 , odsłony: 730
kategorie artykułu:

„Teatr z walizki” to projekt, który był realizowany we wrześniu i w październiku br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy przez grupę nieformalną. Adresowany był do dzieci z Przedszkola Samorządowego w Głuszycy.

Projekt polegał na zorganizowaniu zajęć, podczas których poszczególne grupy przedszkolaków zapoznały się z tradycyjną japońską sztuką opowiadania historii przy pomocy teatru obrazkowego. Głuszyckie przedszkolaki obejrzały spektakl teatru Kamishibai, a następnie zostały zaangażowane do tworzenia swojego własnego przedstawienia obrazkowego.

Książki Kamishibai mówią o sprawach ważnych, są to historie o emocjach, wartościach, sensie otaczającego nas świata, a dzięki swej wyjątkowej formie umożliwiają współprzeżywanie czytanej historii, co dało się zauważyć w trakcie poszczególnych spotkań.

Dzieci pracujące nad ilustracjami do wspólnego spektaklu w teatrze obrazkowym wykazały się ogromną kreatywnością i fantazją. Dzięki uczestnictwu w projekcie przedszkolaki poznały drogę do głuszyckiej biblioteki i dowiedziały się o możliwość bezpłatnego korzystania z wszystkich jej zbiorów. Stały się też posiadaczami własnej książeczki.

- Rodzaj zabawy zaproponowany podczas realizacji projektu ma korzystny wpływ na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, rozwija wrażliwość, uzewnętrznia zdolności i podnosi poczucie własnej wartości. Korzystnie wpływa na relacje z rówieśnikami i może sprzyjać zacieśnieniu więzi rodzinnych- dodaje lider projektu Renata Sokołowska, kierownik MBP w Głuszycy.

Na potrzeby realizacji projektu „Teatr z walizki” została zakupiona trzydrzwiowa wersja teatrzyku kamishibai wraz z kołatkami i zestawem książek, stolik, parawan, pufy-siedziska, przybory plastyczne, a także upominki książkowe dla każdego uczestnika zajęć. Zakupione materiały będą służyć do przeprowadzania w głuszyckiej bibliotece kolejnych zajęć z cyklu „Teatr z walizki”.

Projekt został dofinansowany w konkursie #SPOŁECZNIEODPOWIEDZIALNI, współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich EDYCJA 2018-2019. Operatorem projektu jest Fundacja „Katolicka Inicjatywa Berit” w Głuszycy.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.9.2020 11:34
poniedziałek, 14.9.2020 09:38
środa, 9.9.2020 08:21
poniedziałek, 7.9.2020 15:46
środa, 2.9.2020 11:44
poniedziałek, 31.8.2020 14:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz