komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

Studenci PWSZ Wałbrzych wrócili z pleneru

czwartek, 4.10.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 378
kategorie artykułu:

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego zakończył się pierwszy plener malarski studentów Architektury wnętrz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Został on zorganizowany dzięki projektowi „Stawiamy na kształcenie praktyczne!”, który jest  współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Studenci obecnego trzeciego roku pod opieka merytoryczną artystek dr Małgorzaty Wiszniowskiej i dr Katarzyny Gemborys zanurzyli się w świcie malarstwa plenerowego. Warsztaty trwały 5 dni i odbyły się w Świeradowie Zdroju. Dzięki projektowi studenci nie tylko mieli zagwarantowany nocleg oraz wyżywienia, ale co ogromnie istotne, farby olejne, podobrazia, bloki akwarelowe, profesjonalne pędzle, szpachle, a także kredki tuszowe i akwarelowe.

-To dzięki takim wyjazdom studenci i my wykładowcy mamy możliwość oddać się bez reszty działaniom twórczym, zarówno indywidualnym jak i grupowym. Jest czas na wspólne dyskusje, eksperymenty i analizy zrealizowanych prac, ale także odrobinę relaksu w mniej formalnej atmosferze - tłumaczy dr Małgorzata Wiszniowska. Pomimo tego, że w pierwsze dwa dni pogoda nam nie dopisywała powstały naprawdę wyjątkowe prace. Zaangażowanie studentów, doprowadziło do  naprawdę zaskakujących efektów końcowych, co spowodowało, że wróciłam z tegorocznego pleneru zbudowana i z nowym zapałem do pracy. Już teraz zapraszamy wszystkich pracowników i studentów na planowaną wystawę malarstwa plenerowego.

Źródło: PWSZ Wałbrzych

 

Wasze komentarze


wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
piątek, 15.2.2019 15:56
środa, 13.2.2019 12:07
wtorek, 12.2.2019 16:30
wtorek, 12.2.2019 14:45
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork