Spotkanie autorskie z Andrzejem Dobkiewiczem

poniedziałek, 3.6.2024 09:43 176 0

W Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Andrzejem Dobkiewiczem, który zaprezentował swoją najnowszą książkę "Riese – krzyk cierpienia w głuszy. AL RIESE we wspomnieniach więźniów".

Książka przedstawia poruszające historie więźniów, którzy zmierzyli się z okrutną rzeczywistością Holocaustu, głodu, cierpienia oraz braku tolerancji. Andrzej Dobkiewicz, opisując wspomnienia więźniów, porusza także istotne fakty historyczne. Jak sam podkreśla, nikt nie jest bardziej wiarygodnym świadkiem tych wydarzeń niż osoby, które je przeżyły.

Inspiracją do napisania tej książki były rozmowy autora i jego żony, Agnieszki Dobkiewicz, z Romanem Głodem, który aktywnie działa na rzecz zachowania pamięci o poległych na naszych terenach. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezes Podziemnego Miasta Osówka, który wspierał Dobkiewicza w spisaniu autentycznych relacji, oraz Dyrektor Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, pani Sabina Jelewska. Pani Jelewska, prowadząc spotkanie, zdradziła kilka interesujących wątków z książki "Riese – krzyk cierpienia w głuszy. AL RIESE we wspomnieniach więźniów".

Dodaj komentarz

Komentarze (0)