Ryzykował życie, by wyrwać ojca z piekła wojny. Dobrowolnie zgłosił się do Auschwitz

środa, 4.12.2019 12:44 2585 0

Tę historię napisało życie, mimo że trudno w to uwierzyć. Ojciec i syn – Gustav i Fritz Kleinmanowie podczas II Wojny Światowej przetrwali pięć obozów koncentracyjnych. Ojciec ich drogę opisał w sekretnym dzienniku, na podstawie którego powstała książka „O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz”. To prawdziwa historia poruszająca niczym „Tatuażysta z Auschwitz” i „Chłopiec w pasiastej piżamie”.

Napisana na podstawie sekretnego dziennika Gustava Kleinmanna, opowiedziana z niezwykłą wrażliwością prawdziwa historia podróży w głąb piekła nazistowskich obozów, heroicznej walki o przetrwanie i niewiarygodnego ocalenia. Książka trafiła na pierwsze miejsce zestawienia bestsellerów Sunday Times, a w samej Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

Głęboko poruszająca opowieść o naturze ludzkiej.
Guardian

Portret głębokiej ludzkiej relacji i opowieść o codziennym życiu obozu sprawiają, że zwłaszcza w dzisiejszych czasach książka zasługuje na jak najszersze grono czytelników.
„Daily Express”

Wszyscy powinniśmy przeczytać tę zdumiewającą książkę. Niesamowita historia więzi ojca i syna, której nic nie może zniszczyć.
„Daily Mail”

Promocji książki będzie towarzyszyła akcja charytatywna, w ramach której cześć dochodu zostanie przekazana na pomoc dzieciom – ofiarom wojny.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)