Rozbrykane historie warzyw

piątek, 23.10.2020 14:16 1029 0

Ta książka to sentymentalny powrót do dzieciństwa Anny Ficner-Ogonowskiej — bestsellerowej autorki powieści obyczajowych. Gdy była dzieckiem, uwielbiała chodzić z mamą za rękę po targach, wśród straganów. Wdychała zapachy polskich warzyw, poznawała ich kształty, słuchała sprzedawców, którzy podpowiadali kulinarne techniki przyrządzania buraków, ziemniaków i cukinii.

Teraz, gdy sama jest mamą, zauroczona wierszem „Na straganie” Jana Brzechwy stworzyła jego nowoczesną wersję, by nawet najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się, że w dzisiejszych czasach nasze polskie warzywa spotykają się w jednym koszu z zamorskimi, dalekimi przyjaciółmi – takimi jak batat. I mimo różnic w smaku, wielkości czy kształcie każde jest równie dobre – jak papryka żółta, czerwona i zielona.

Premiera 12 listopada!
„Marzę, by »Wybryki papryki…« uprzyjemniały wspólne chwile dzieci z rodzicami. Pomagały tłumaczyć świat. Łączyły zabawę z nauką. Budziły dziecięcą ciekawość, nie tylko jeśli chodzi o nowe smaki".

Anna Ficner-Ogonowska

Tak smakowitej książki do schrupania jeszcze nie było.------

Anna Ficner-Ogonowska autorka bestsellerów „Alibi na szczęście”, „Krok do szczęścia”, „Zgoda na szczęście”, „Czas pokaże”, „Okruch”, „Jeśli zatęsknię”. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Córka, matka, żona. Mieszka w Warszawie.

„Wybryki papryki i inne historie o warzywach” to pierwsza książka dla dzieci Anny Ficner-Ogonowskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)