komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 23 stycznia 2019

Ildefonsa, Rajmunda

Program wałbrzyskiej edycji Brave Kids

poniedziałek, 11.6.2018 09:38 , komentarze: 0 , odsłony: 693
kategorie artykułu:

Brave Kids to projekt wyjątkowy, w którym jego twórcy i uczestnicy angażują się całym sercem.

- Projekt powstał, by dać głos dzieciom. Tworzymy dla nich przestrzeń do wymiany doświadczeń, poznania się i zaprzyjaźnienia. W projekcie biorą udział artystyczne grupy dziecięce i młodzieżowe z całego świata  - Magdalena Sawicka, organizator projektu w Wałbrzychu od 5 lat.

Młodzi artyści, którzy uczestniczą w projekcie są z różnych środowisk, wśród nich są takie, które zostały osierocone albo pochodzą z terenów gdzie trwa lub była wojna.

Grupy dzieci i młodzieży są zapraszane do różnych krajów, w tym Polski. Wałbrzych będzie jednym z miast, które je przyjmie. W Wałbrzychu pojawią się goście z Buriacji, Maroka, Hong Kongu, Pakistanu, Czech i Indii. Przez ponad 2 tygodnie grupy będą mieszkać w wałbrzyskich domach, u rodzin, które zdecydowały się ugościć dzieci i ich opiekunów.

Dodatkowo zostaną włączone do projektu grupy lokalne: Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, Szkoła Tańca Cordex oraz grupa romskich dzieci z Fundacji Salvator.

Startuje rekordowa edycja Brave Kids

W Polsce 9 edycja projektu zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata. Od czerwca młodzi artyści będą tworzyć jedyne w swoim rodzaju widowisko, czego efektem będzie wielokulturowy spektakl finałowy we Wrocławiu, w Hali Stulecia w dn. 8 lipca godz. 17.00. Bilety na to wydarzenie można zakupić na ww.eventim.pl

W tym roku wydarzenie zadebiutuje także z programem Brave Kids Reunion, w ramach którego wystąpią uczestnicy poprzednich edycji, w tym Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Wałbrzyski Brave Kids

Już 20 czerwca przyjadą do nas goście z zagranicy i w pierwszych dniach odwiedzą wałbrzyskie szkoły, gdzie będą zorganizowane wyjątkowe pokazy artystyczne dzieci. Jedną z najważniejszych części projektu Brave Kids są warsztaty edukacyjno-artystyczne oparte na metodzie “dzieci uczą dzieci”, które po raz kolejny zorganizowane będą w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni. W trakcie wałbrzyskiej edycji odbędą się nie tylko warsztaty, ale także dodatkowe spotkania, spektakle, pokazy, przedstawienia, pikniki i parada. Finałowy spektakl jest planowany na 6 lipca, godz. 18.00 w Starej Kopalni.

Dzieci i ich opiekunowie będą goszczeni przez polskie rodziny do 9 lipca. Jest to najistotniejszy aspekt społeczny projektu, dzięki któremu dzieci i młodzież mają możliwość nawiązania bliskich relacji z gospodarzami, co pozwala im na lepsze poznanie naszej kultury i integrację z otoczeniem.

- Niektóre z dzieci będą mogły po raz pierwszy doświadczyć ciepła rodzinnego. Dla rodzin goszczących będzie to lekcja tolerancji i otwartości na drugiego człowieka - uważa Małgorzata Skrzypnik, koordynatorka rodzin goszczących. 

To niezwykłe, jak bardzo Brave Kids zmienia życie tych młodych ludzi – młodych artystów z całego świata, dając im start w lepsze życie. Zmienia się także życie na lepsze rodzin goszczących, wolontariuszy i wszystkich osób, które włączają się w jakikolwiek sposób do projektu. A dzięki przedstawieniom dzieci zabiorą nas w świat dawnych tradycji poprzez muzykę, tańce i barwne stroje.  

Program wałbrzyskiej edycji Brave Kids

23 czerwca (sobota), godz. 16.30 – Pokazy artystyczne grup Brave Kids podczas imprezy „Noc Świętojańska – Lata Start” w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu

24 czerwca (niedziela), godz. 15.30 – Pokazy artystyczne grup Brave Kids podczas Festiwalu Zupy w Jedlinie Zdroju​

30 czerwca (sobota), godz. 16.00 – Parada i pokazy artystyczne grup Brave Kids, przy Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu

6 lipca (piątek), godz. 18.00 – Spektakl Finałowy Brave Kids Wałbrzych w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu

7 lipca (sobota), godz. 16.00 - Spektakl Finałowy Brave Kids, podczas polsko-czeskich Dni Morza, Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju

(Na wszystkie w/w wydarzenia Brave Kids w Wałbrzychu - Wstęp Wolny) 

Wałbrzyska edycja Brave Kids jest organizowana pod Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha – dra Romana Szełemeja. Projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Gminy Wałbrzych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Głównymi partnerami organizacyjnymi projektu są Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu.

 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 8 godz temu
wtorek, 22.1.2019 10:11
poniedziałek, 21.1.2019 13:00
środa, 16.1.2019 09:28
poniedziałek, 14.1.2019 22:39
1
poniedziałek, 14.1.2019 11:37
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz