Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

piątek, 15.5.2020 09:12 3363 0

3 czerwca 2020 roku swoją premierę będzie miała książka dziennikarki śledczej Maureen Callahan  Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku.

Drapieżnik to mrożąca krew w żyłach historia człowieka uzależnionego od mordowania. Zabójcy, wobec którego FBI było bezradne, psychopaty i manipulanta, który do samego końca kontrolował sytuację i zadbał o to, aby ostatnie słowo należało właśnie do niego.

Przez ponad dziesięć lat przemierzał Stany w poszukiwaniu ofiar. Polował na kobiety i mężczyzn, młodych i starych, w dzień i w nocy. Był zagadką dla profilerów.
Od zawsze czuł, że żyją w nim dwie osoby. Oddany ojciec i wzorowy pracownik zamieniał się w seryjnego mordercę i gwałciciela.
Doskonale przygotowany do każdej zbrodni. Zabijał według dokładnie ustalonego planu, szybko i sprawnie. Śledczy podejrzewali, że usuwał włosy na ciele i blokował gruczoły potowe. FBI na próżno więc szukałoby śladów DNA.

Jak to się stało, że Israel Keyes w końcu wpadł?
Gdzie popełnił błąd?
Ilu ludzi tak naprawdę zabił?
Do ilu zbrodni mógł zainspirować go "Mindhunter"?
Maureen Callahan, dziennikarka śledcza zaintrygowana historią mordercy, spędziła wiele lat, badając jego motywy. Przeprowadziła setki rozmów z przedstawicielami organów ścigania, przewertowała stosy dokumentów ze śledztwa, dotarła do tajnych akt FBI. Wszystko po to, żeby przedrzeć się do umysłu mordercy.

Maureen Callahan – publikowała na łamach „Vanity Fair”, „New York” i „New York Post”. Mieszka w Nowym Jorku.

E-book już dostępny w sprzedaży.

Kliknij TUTAJ, aby przeczytać fragment

Więcej o książce: https://znak.wydawnictwoznak.pl/drapieznik

Dodaj komentarz

Komentarze (0)