Policja apeluje! Stosujmy się do tymczasowej organizacji ruchu w miejscach budowy obwodnicy Wałbrzycha

środa, 14.7.2021 10:08 552 0

Od dłuższego czasu Wałbrzych zmaga się z budową obwodnicy śródmiejskiej. To wiąże się również z częstymi zmianami w ruchu na różnych odcinkach istniejących już dróg. Funkcjonariusze apelują do wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o dokładne obserwowanie ustawionego tymczasowego oznakowania poziomego i pionowego. Obecnie szczególnie dotyczy to połączenia ciągu ulic od Słowackiego w Szczawnie-Zdroju przez ul. Gałczyńskiego i Topolową w Wałbrzychu, gdzie kierujący notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego poruszając się pomimo zakazu wjazdu lub przejeżdżając za sygnalizator na czerwonym świetle. Wałbrzyscy policjanci informują, że będą stale nadzorować to zagadnienie.

Dla mieszkańców ważnym tematem jest budowa głównej drogi tranzytowej przez Wałbrzych. Wszyscy oczywiście musimy uzbroić się w cierpliwość, ale przy tym również pamiętać o stosowaniu się do przepisów, gdyż co pewien czas wprowadzane są zmiany w ruchu na pewnych jej odcinkach.

Policjanci otrzymują codziennie sygnały o tym, że kierujący wjeżdżają pod prąd w rejonie ul. Słowackiego w Szczawnie-Zdroju. Dlatego też przypominamy, że osoby niestosujące się w tamtym miejscu do znaku zakazu wjazdu, a także te na dalszym odcinku wjeżdżające za sygnalizator na czerwonym świetle muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Mandat karny może wynieść w przypadku popełnienia któregoś z tych wykroczeń do 500 złotych. Jeżeli natomiast funkcjonariusze sporządzą dokumentację, która trafi do sądu, ten może nałożyć grzywnę w kwocie nawet 5 tysięcy złotych. Liczyć się również trzeba z punktami karnymi dopisanymi do konta kierowcy.

Apelujemy! Wyjeżdżając na drogę zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)