komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 17 sierpnia 2019

Zanny, Mirona

Podsumowanie policyjnej akcji SMOG

czwartek, 18.7.2019 14:03 , komentarze: 0 , odsłony: 189
kategorie artykułu:

17 lipca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim działania mające na celu eliminowanie agresywnych zachowań na drodze oraz sprawdzali stan techniczny pojazdów. Kolejny już raz okazało się, że najwięcej - tym razem 47 ujawnionych przez funkcjonariuszy wykroczeń - dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących na obszarze zabudowanym.

W trakcie środowych akcji, w których wzięło udział 27 funkcjonariuszy wałbrzyskiej „drogówki”, mundurowi skontrolowali łącznie 76 pojazdów i ujawnili 82 naruszenia przepisów Kodeksu drogowego. Było to m.in. 47 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością - w szczególności w rejonach przejść dla pieszych, 7 naruszeń dotyczących niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych, czy też 2 związane z nieprawidłową zmianą pasa ruchu. 

W tym dniu odbyły się także działania „SMOG”. Funkcjonariusze przy każdej kontroli sprawdzali stan techniczny samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów, w tym sprawność podstawowych urządzeń i układów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Funkcjonariusze kontrolowali także, czy pojazdy nie naruszają wymagań ochrony środowiska. W trakcie całego dnia zatrzymali elektronicznie 18 dowodów rejestracyjnych, z czego w 8 przypadkach za poważne usterki techniczne, a w 1 przypadku w związku z nadmierną emisją spalin do środowiska.

W środę w Borównie mundurowi zatrzymali także 65-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który dopuścił się jazdy samochodem osobowym pomimo wydanej przez miejscowego starostę decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Wasze komentarze

piątek, 16.8.2019 09:45
środa, 14.8.2019 14:09
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE