komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 8 kwietnia 2020

Cezaryny, Dionizego


Piknik na Zamku Grodno

piątek, 16.10.2015 13:23 , komentarze: 1 , odsłony: 1548
kategorie artykułu:

10 października po raz drugi na Zamku Grodno odbył się jesienny piknik rodzinny. I choć nazwa Ostatnia Inkwizycja, mogła brzmieć złowrogo, to nie zabrakło chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Bractwo Zamku Grodno oraz grupa Katostwo Nyskie jako współorganizatorzy pikniku przygotowali bogaty program, dzięki któremu każdy mógł się poczuć tak, jakby był przez chwilę w epoce średniowiecza. Było polowanie na czarownice, egzekucja heretyka z użyciem „garoty”, kazania inkwizytora oraz spalenie żywcem „chowańca czarownicy”. Wszystko w sposób humorystyczny i wyolbrzymiony obrazowało średniowieczne zwyczaje. Jednym słowem było dość zatrważająco, ale i zabawnie.

Wszyscy uczestnicy pikniku mogli także postrzelać z łuku, Bractwo Zamku Grodno zaprezentowało również trening bojowy. W trakcie pikniku przewodnik PTTK w Wałbrzychu pan Artur Kaszubski prezentował wyremontowane przez Gminę Walim zamkowe lwy-sgraffity, a pracownicy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu jako organizatorzy wydarzenia przygotowali ognisko, pieczone ziemniaki i ciepłą herbatę, 

źródło: UG Walim

 

Wasze komentarze

Dlaczego brakło wczesniejszej informacji ???????????????
piątek, 16.10.2015 13:56 autor: krzyżak
wtorek, 31.3.2020 13:59
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele