komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 21 lipca 2019

Daniela, Diany

Pierwszy rocznik pielęgniarstwa już z dyplomami

środa, 10.7.2019 10:52 , komentarze: 0 , odsłony: 391
kategorie artykułu:

We wtorek 9 lipca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa miało miejsce uroczyste zakończenie roku akademickiego. Po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii uczelni wręczono dyplomy absolwentom pielęgniarstwa i architektury wnętrz. Uroczystości przewodniczył rektor dr hab. Piotr Jurek.

W szczelnie wypełnionym Auditorium Novum im. prof. Elżbiety Lonc zgromadzili się studenci i absolwenci wraz z rodzinami, władze uczelni, kadra dydaktyczna oraz przedstawiciele władz miasta. Wśród tak zaszczytnego gremium, dyplomy ukończenia studiów otrzymało w sumie 205 osób. Byli to absolwenci studiów I stopnia kierunków: administracja, pedagogika, filologia, kosmetologia, architektura wnętrz i pielęgniarstwo oraz absolwenci studiów II stopnia – administracji i logistyki. Wręczono także dyplomy ukończenia studiów podyplomowych absolwentom kierunków: Lean Management Toolbox i ubezpieczenia społeczne.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów uroczystości było uhonorowanie absolwentów pielęgniarstwa, którzy w tradycyjnych uniformach odebrali nie tylko dyplom, ale i pielęgniarski czepek – w symboliczny sposób nadający im godność wykonywania zawodu. Mury uczelni opuściło w sumie 33 absolwentów pielęgniarstwa, wśród których znalazło się również kilku panów. Jest to wielki sukces uczelni, gdyż na rynku pracy od dawna brakuje wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej.

Uroczystość wręczenia dyplomów uświetnił swoim przemówieniem rektor dr hab. Piotr Jurek, który podkreślił, że dyplomatorium jest drugim najważniejszym statutowym świętem uczelni, kiedy to rozbrzmiewa radosna pieśń studencka „Gaudeamus igitur”. Radość z nowych absolwentów wyrazili również Artur Mazurkiewicz – przewodniczący Rady Uczelni, Małgorzata Kowalik – wicedyrektor Instytutu Zdrowia oraz zastępca prezydenta miasta dr Sylwia Bielawska. Pani prezydent podkreśliła jak istotny jest wkład uczelni w rozwój subregionu wałbrzyskiego i zapewniła, że jej drzwi są zawsze otwarte dla absolwentów, którzy mają pomysł na rozwój Wałbrzycha.

Dyplomatorium uroczyście zakończyło rok akademicki 2018/2019, jednak trwają już aktywne przygotowania do kolejnego. Do końca lipca prowadzona jest rekrutacja na studia I i II stopnia. W przypadku niewyczerpania limitu miejsc otwarty zostanie drugi nabór, trwający do 20 września. Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie: www.pwsz.com.pl.  

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 15.7.2019 12:18
poniedziałek, 15.7.2019 08:55
poniedziałek, 8.7.2019 12:57
poniedziałek, 8.7.2019 10:06
czwartek, 4.7.2019 12:15
czwartek, 4.7.2019 09:33
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele