Pierwsze biblijne i historyczne śledztwo tropem Trzech Królów

czwartek, 22.10.2020 09:26 4164 0

Wiemy, że Jezus urodził się w stajni w Betlejem, gdzie odwiedzili Go Trzej Królowie, po czym Święta Rodzina uciekła przed siepaczami Heroda do Egiptu.

A jeśli było inaczej?

Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, gdy Jezus miał już kilka lat. Maryja, Józef i Jezus mieszkali od dawna w domu, a rzeź niewiniątek (jeśli w ogóle do niej doszło) dotyczyła maksymalnie kilkorga dzieci. Jaką tajemnicę kryją Trzej Królowie? Co jest prawdą, a co mitem?

Prezentujemy pierwsze biblijne i historyczne śledztwo w sprawie Trzech Królów.

TRZEJ KRÓLOWIE
Tajemnica Mędrców ze Wschodu
Premiera 12 listopada 2020
Potężni Magowie znający się na astrologii czy efekt rozbuchanej wyobraźni jednego z Ewangelistów? KIM BYLI KACPER, MELCHIOR I BALTAZAR?
Trzej Królowie to bardzo tajemniczy bohaterowie Biblii. Napisano tam o nich dwanaście zdań, do których tradycja dopisała setki następnych, sprawiając, że Kacper, Melchior i Baltazar weszli do świata popkultury. Czy byli wyznawcami wielkiej, o wiele starszej niż judaizm religii? Czy ich potomkowie władali otoczonym islamskimi kalifatami niezwykłym państwem, do którego podróżowali papiescy wysłannicy? Jakie były ich związki z Atlantydą? Czy mogli znać się z Herkulesem? I co ma z nimi wspólnego Marco Polo?

Ta książka to podróż śladami jednych z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła.

Roman Zając, biblista i demonolog, absolwent Instytutu Nauk Biblijnych KUL, jako pierwszy zebrał całą dostępną wiedzę dotyczącą Mędrców ze Wschodu. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)