Pierwsza książka o kulisach pracy polskich psychiatrów

piątek, 2.10.2020 14:11 1454 0

Ponad 23% Polaków w swoim życiu cierpiało przynajmniej na jedno zaburzenie psychiczne. Eksperci zwracają uwagę na to, że liczba zaburzeń wzrasta i ta tendencja będzie się utrzymywała.
Psychiatria przez lata była uznawana za czarną owcę medycyny. Wciąż zresztą bu­dzi wiele kontrowersji, a osoby z zaburzenia­mi psychicznymi mierzą się z krzywdzącymi stereotypami. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami gabinetów i szpitali psychiatrycznych?

Prezentujemy pierwszą książkę o kulisach pracy polskich psychiatrów, autorstwa Ewy Pągowskiej.

Psychiatrzy
Sekrety polskich gabinetów
Premiera: 28 października 2020

Ewa Pągowska szczerze i bez tabu rozmawia z psychiatrami o tym, jak wyglądają kulisy pracy w ich zawodzie i jaka jest naprawdę kondycja psychiczna Polaków. Podejmuje między innymi tematy związane z depresją, schizofrenią, a także leczeniem dzieci i mło­dzieży. Pyta o to, jakie konsekwencje dla na­szego zdrowia mentalnego będzie mieć do­świadczenie pandemii. Nie unika trudnych tematów – jak psychiatria sądowa, psycho­patia czy zaburzenia seksualne. Pyta o sto­sowanie elektrowstrząsów i psychodelików w leczeniu pacjentów. Sprawdza, ile prawdy jest w historiach o złych warunkach panują­cych w szpitalach i faszerowaniu dzieci leka­mi bez zgody rodziców.

Poznaj sekrety jednej z najbardziej tajemniczych specjalizacji medycznych!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)