Pełne przygód i humoru komiksy dla młodych czytelników

środa, 20.3.2024 10:09 294 0

W marcu br. zadebiutowały w Polsce kolejne pełne przygód i humoru serie dla młodych czytelników: przygodowo-fantastyczna opowieść komiksowa „Gargulce” oraz humorystyczny komiks dla dzieci interesujących się zwierzętami pt. „ZOO wymarłych zwierząt”. 

W pierwszym tomie serii „Gargulce” zatytułowanym „Podróżnik” Grzesiek wraz z rodzicami i starszą siostrą przeprowadza się do miasta, którego głównymi atrakcjami są gotycka kolegiata i ponura cytadela. Kiedy chłopiec znajduje dziwny medalion, rozpoczyna się niewiarygodna przygoda, podczas której pozna magiczne tajemnice, a przy okazji wplącze się w odwieczną rozgrywkę między siłami dobra i zła. Na szczęście nasz bohater jest dzielny i pomysłowy, więc chyba da sobie radę! 

Głównymi autorami serii są często działający w tandemie dwaj twórcy, francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, doskonale znani polskiemu czytelnikowi ze wspólnych dzieł: cyklu „Niezwykła podróż” oraz albumów „Miki i zaginiony ocean” oraz „Miki i kraina Pradawnych”. Camboni ilustruje „Gargulce” od drugiego tomu, natomiast tom pierwszy narysował francuski grafik o pseudonimie J. Étienne (właśc. Étienne Jung; m.in. „Chimery Wenus”, „Auguste et Romulus”, „Brüssli”).


Pierwszy tom serii „ZOO wymarłych zwierząt”
to humorystyczna opowieść dla młodych czytelników – nie tylko tych interesujących się zwierzętami. Weterynarka Debora trafia na staż do bardzo szczególnego ogrodu zoologicznego – takiego, w którym żyją zwierzęta, które uznaje się za... wymarłe! Dront dodo, wilkowór tasmański, lew berberyjski i wiele innych stworzeń mieszka w niezwykłym zoo i ma się dobrze. Deborę czeka mnóstwo zaskakujących przeżyć w fascynującym azylu dla gatunków, które nie powinny już istnieć. Każdy album serii jest uzupełniony dodatkiem na temat zwierząt wymarłych lub zagrożonych wyginięciem. 

Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerów „Sisters”, „Mali bogowie” czy „Kasia i jej kot”, oraz grafik Bloz (pseudonim Jeana-Christophe’a Grenona), który zilustrował wydaną także w naszym kraju opowieść „Dinozaury w komiksie”.

Prezentowane komiksy są dostępne w sprzedaży w księgarni www.Egmont.pl oraz w księgarniach internetowych i stacjonarnych na terenie całego kraju.

 

Gargulce. Podróżnik, tom 1
Scenariusz: D.-P. Filippi
Rysunki: J. Etienne
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6782-7
Język oryginału: francuski
Seria: Gargulce
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

 
ZOO wymarłych zwierząt, tom 1
Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Bloz
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6790-2
Język oryginału: francuski
Seria: ZOO wymarłych zwierząt
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)