komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 15 lipca 2020

Henryka, Wlodzimierza

Oto człowiek. Niezwykła droga krzyżowa

poniedziałek, 9.3.2020 09:35 , komentarze: 0 , odsłony: 1195
kategorie artykułu:

Prezentujemy nowe wydanie wyjątkowej książki o. Adama Szustaka Oto człowiek. Droga krzyżowa z Jerozolimy. Ta książka to podróż po ostatniej drodze, którą w Jerozolimie odbył Jezus Chrystus. Podróż niezwykła, bo zupełnie nietypowa. Ojciec Adam Szustak wraz z ekipą portalu Stacja7 nie zatrzymywał się w oczywistych miejscach, w których stacje drogi krzyżowej, jaką znamy z kościołów, przeżywają tłumy pielgrzymów. Ich celem było odkrycie znaczenia pocałunku Judasza i zdrady Piotra, roli Dobrego Łotra i naszego braterstwa ze świętym Janem, a przede wszystkim znalezienie odpowiedzi na pytanie, które od setek lat zadają sobie kolejne pokolenia: Kim tak naprawdę jest człowiek?
Kim jest człowiek?
Najczęściej szukamy wielkich olśnień, odkrywczych znaczeń tekstów Ewangelii, jakichś wywracających życie przemian, a tu celem jest to, by po prostu iść. Podążać drogą, którą szedł Jezus, i mijać zakątki, ulice, patrzeć na ludzi. Podążać krok w krok za Nim, obok Niego, z Nim. Tak zwyczajnie. Bo w tej drodze może być ukryta łaska dla nas. A w życiu chodzi właśnie o to, „by łaska siadła”.

W książce znajdują się wyjątkowe zdjęcia z Ziemi Świętej.
o. Adam Szustak OP – dominikanin, kaznodzieja, wędrowny rekolekcjonista, vloger. Jego życiowa dewiza brzmi: „Głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby”. Ze słowem Bożym dociera do najdalszych zakątków świata.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
sobota, 11.7.2020 14:20
sobota, 20.6.2020 09:20
czwartek, 11.6.2020 08:25
czwartek, 4.6.2020 10:38
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz