komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Opowieść o wielkiej sztuce i jednym małym życiu

piątek, 20.9.2019 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1057
kategorie artykułu:

Ołówki do kosza, pędzle w dłonie! Przed nami powieść skomponowana niczym najlepsze dzieła malarskie.
Włoski nauczyciel autorstwa Toma Rachmana to namalowana z rozmachem historia mężczyzny żyjącego w cieniu ojca – wybitnego malarza - oraz skomplikowanych relacji między nimi. Na tle sorrentinowskiego Rzymu lat 60. rozgrywa się opowieść o wielkiej sztuce i małym życiu człowieka, który dorasta marząc o akceptacji ze strony ojca.
Ale czy można zyskać miłość kogoś, kto kocha jedynie własną sztukę, a do tego ma szesnaścioro innych dzieci rozrzuconych po świecie?
I czy wielki artysta ma prawo niszczyć najbliższych w imię sztuki?

Włoski nauczyciel został już doceniony wśród zachodnich odbiorców – uznano go za najbardziej wyczekiwany tytuł roku 2018, otrzymał też nominację do prestiżowej Costa Book Award.

Pinch miał przywilej i nieszczęście urodzić się jako syn geniusza. Jego ojciec, narcystyczny malarz Bear Bavinsky, ostatni amerykański klasyk, ma w życiu tylko jeden cel: umieścić swoje obrazy w najważniejszych muzeach świata.
Mistrz obserwacji Bear rzadko dostrzega własnego syna. Życie Pincha to ciągła walka o uwagę ojca i własną niezależność. Ale czy artysta, który dla sztuki poświęca bliskich, a do tego ma szesnaścioro dzieci rozrzuconych po świecie, potrafi kochać i doceniać innych?
Co dostajemy w spadku po własnych rodzicach?
Jak w dorosłym życiu pozbyć się cienia, w którym dorastało się w dzieciństwie?

Tom Rachman – brytyjski pisarz i dziennikarz. Jego debiut, Niedoskonali, został znakomicie przyjęty przez krytykę i nazwany „czarującym portretem ludzkich słabości” („The New York Times Book Review”).

Nauczyciel włoskiego to zadziwiająca i poruszająca powieść o sztuce, rodzinie, lojalności i o tym, co to znaczy być autentycznym. Tom Rachman jest niesamowicie zdolnym pisarzem. Ta książka żyje – od pierwszej do ostatniej strony.
Tom Perrotta, autor Pozostawionych

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
wtorek, 29.9.2020 09:51
środa, 23.9.2020 13:27
poniedziałek, 21.9.2020 13:44
poniedziałek, 21.9.2020 11:38
poniedziałek, 21.9.2020 10:31
poniedziałek, 21.9.2020 09:09
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele