Policjanci szybko zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali skradziony telefon

sobota, 16.7.2022 12:20 361 1

Dzięki szybkim działaniom wałbrzyskich policjantów, bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymany został mężczyzna, który tego samego dnia okradł swojego znajomego z telefonu komórkowego. Sprawca zastawił skradzione urządzenie w lombardzie. Mundurowi odzyskali smartfon, a 35-letni mieszkaniec miasta odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu przy ul. Wrocławskiej na wałbrzyskiej Piaskowej Górze. Pokrzywdzony 61-latek przy jednym z marketów spotkał znajomego. Obaj mężczyźni postanowili pójść wspólnie na piwo. Podczas rozmowy 35-latek zapytał seniora, czy ten posiada telefon komórkowy i czy pozwoli mu zadzwonić z niego do żony. Kiedy starszy z mężczyzn przekazał urządzenie koledze, ten uciekł w kierunku ul. Szlifierskiej, kradnąc smartfon o wartości około 800 złotych.

Zaalarmowani o przestępstwie funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, realizując informacje własne ustalili, a następnie jeszcze tego samego dnia zatrzymali złodzieja. Odzyskali także telefon, który podejrzany zastawił w jednym z wałbrzyskich lombardów. Urządzenie trafiło już do pokrzywdzonego.

Podejrzany 35-latek w trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu. Za kradzież grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

KMP Wałbrzych

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
maxx
czwartek, 01.01.1970 01:00
no debil
maxx wtorek, 19.07.2022 11:53
no debil