Policjanci szybko zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali skradziony telefon

sobota, 16.7.2022 12:20 360 1

Dzięki szybkim działaniom wałbrzyskich policjantów, bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymany został mężczyzna, który tego samego dnia okradł swojego znajomego z telefonu komórkowego. Sprawca zastawił skradzione urządzenie w lombardzie. Mundurowi odzyskali smartfon, a 35-letni mieszkaniec miasta odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu przy ul. Wrocławskiej na wałbrzyskiej Piaskowej Górze. Pokrzywdzony 61-latek przy jednym z marketów spotkał znajomego. Obaj mężczyźni postanowili pójść wspólnie na piwo. Podczas rozmowy 35-latek zapytał seniora, czy ten posiada telefon komórkowy i czy pozwoli mu zadzwonić z niego do żony. Kiedy starszy z mężczyzn przekazał urządzenie koledze, ten uciekł w kierunku ul. Szlifierskiej, kradnąc smartfon o wartości około 800 złotych.

Zaalarmowani o przestępstwie funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, realizując informacje własne ustalili, a następnie jeszcze tego samego dnia zatrzymali złodzieja. Odzyskali także telefon, który podejrzany zastawił w jednym z wałbrzyskich lombardów. Urządzenie trafiło już do pokrzywdzonego.

Podejrzany 35-latek w trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu. Za kradzież grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

KMP Wałbrzych

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
maxx wtorek, 19.07.2022 11:53
no debil