Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont dla dzieci i młodzieży

wtorek, 6.2.2024 10:34 448 0

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont 

Premiera 14 lutego 2024 r.

 

Mój pierwszy komiks 5+ Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Wspólne życie, tom 3
Scenariusz: Brigitte Luciani
Rysunki: Eve Tharlet
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 32 strony
Format: 216x285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5372-1
Język oryginału: francuski
Seria: Mój pierwszy komiks 5+
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki z panem Borsukiem i panią Lisicą!

Po emocjach i drzewach rodzina Borsuków i Lisów przedstawia nam szerszy, ale bardzo ważny temat – wspólne życie. Wolność, braterstwo, równość, tolerancja to pojęcia wyjaśniane małym dzieciom w zabawny i edukacyjny sposób. Podczas tej historii dzieci będą mogły się zastanowić, jak można wspólnie podjąć decyzję pomimo różnic między ludźmi, co jest doskonałym wprowadzeniem do życia w społeczeństwie.

To trzecia tematyczna książka – zabawna i pełna anegdot – ze świata rodziny Borsuków i Lisów. Wspaniała rodzinka!

 

Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja.
Ewolucja człowieka, tom 3
Scenariusz: Silvia Bencivelli, Piero Genovesi, Luca Pagani,
Chiara Segré, Andrea Vico, Jacopo Olivieri, Tea Orsi
Rysunki: Denise Shimabukuro, Danilo Loizedda,
Marco Palazzolo, Marino Gentile
Przekład: Maria Białek
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 215x290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6409-3
Język oryginału: angielski
Seria: Nauka z komiksem
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: popularno-naukowy

Tom trzeci „Genetyki i ewolucji" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Stich i jego przyjaciele przekonują się, że skutki działania miotacza promieni ewolucji wynalezionego przez Jumbę mogą być nieprzewidywalne. Trafiony takim promieniem David zmienia się wręcz nie do poznania. Jak to się skończy? Poznaj naszych przodków i etapy ich ewolucji. Dowiedz się, co to jest epigenetyka i jak Homo sapiens przez wieki podbijał świat.

 

Światła Północy. Drzewo portalu – część II, tom 6
Scenariusz: Malin Falch
Rysunki: Malin Falch
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: twarda
Objętość: 144 strony
Format: 148x210
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-6168-9
Język oryginału: norweski
Seria: Światła Północy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Nadszedł czas ostatecznego starcia! Sonja rusza na ratunek Espenowi, którego Wikingowie chcą rzucić na pożarcie wężowi morskiemu. W tym czasie stryj Henrik szuka sposobu, aby zabrać ją z powrotem do Røros. Jednak droga do domu wiedzie przez drzewo portalu… i jest dobrze strzeżona.

„Światła Północy” autorstwa Malin Falch to komiks z gatunku portal fantasy, pełnymi garściami czerpiący z norweskiego folkloru. Seria zdobyła liczne prestiżowe nagrody i trafiła na półki księgarń w aż dwunastu krajach!

 

Czarodziejki W.I.T.C.H., tom 12
Scenariusz: Gaja Arrighini, Bruno Enna, Alessandro Ferrari, Giorgio Ferrari, Silvia Gianatti, Paola Mulazzi
Rysunki: Davide Baldoni, Monica Catalano, Antonello Dalena, Lucio Leoni, Elisabetta Melaranci, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Stefano Turconi, Daniela Vetro, Alberto Zanon
Przekład: Joanna Szabunio
Oprawa: twarda
Objętość: 324 strony
Format: 170x260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-6443-7
Język oryginału: włoski
Seria: Czarodziejki W.I.T.C.H.
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Dwunasty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Ragorlang, stwór żywiący się ludzką energią, i przebiegła Tecla nie dają dziewczynom spokoju. Hay Lin przeżywa koszmary zarówno w snach, jak i na jawie, ponieważ fioletowe potwory zjawiają się także w Sheffield Institute. I tylko dr Folkner, pracujący w szkole tajemniczy lekarz, nie jest zaskoczony. Jaką odgrywa rolę? Jest przyjacielem czy wrogiem? Dziewczyny wkrótce się o tym przekonają! Tymczasem w życiu Will pojawia się niesamowicie przystojny Neil, a Matt wciąż jest w trasie koncertowej zespołu Karmilli. Dumna Cornelia nadal czeka na jakiś gest ze strony Petera i zastanawia się, jak wyznać mu swoje uczucia. Na dodatek tajemnicze zielone światło sprawia, że spełniają się wszystkie życzenia mieszkańców Heatherfield. Czy są szczęśliwi? Na pewno. Świat jednak staje na głowie. Jak to wszystko się skończy? Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygody, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga dwunasta zawiera komiksy z numerów 139–148 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek!

 

Premiera 28 lutego 2024 r.

Przygody Tintina, tom 3
Scenariusz: Hergé
Rysunki: Hergé
Przekład: Daniel Wyszogrodzki, Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 260 stron
Format: 216x285
Cena: 139,99
ISBN: 978-83-281-7023-0
Język oryginału: francuski
Seria: Przygody Tintina
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy

Tintin, młody reporter brukselskiej gazety i detektyw amator, zwiedza świat wraz ze swoim pieskiem Milusiem. W trakcie podróży spotykają wiele intrygujących postaci i rozwiązują liczne zagadki. Te pełne emocji oraz humoru historie pozwolą czytelnikom przeżyć niezapomniane przygody.

Oto trzeci tom kolekcji składającej się z sześciu zbiorczych wydań w twardych oprawach. Zawiera on albumy: „Berło Ottokara” (1939 r.), „Krab o złotych szczypcach” (1941 r.), „Tajemnicza gwiazda” (1942 r.) oraz „Tajemnica »Jednorożca«” (1943 r.).

Album „Berło Ottokara” zaczyna się niewinnie – cóż może być niebezpiecznego w odniesieniu zgubionej teczki badaczowi starych pieczęci? Okazuje się, że całkiem sporo! Razem z profesorem Alembikiem Tintin wybierze się do Syldawii – małego kraju pełnego malowniczych krajobrazów, pięknych zabytków… i międzynarodowych spisków. Jak nasz bohater poradzi sobie w miejscu, gdzie na każdym kroku czyhają konspiratorzy, a ufać nie można absolutnie nikomu? „Eih bennek, eih blavek”, jak to mawiają Syldawianie!

Kolejna historia udowodni nam, że przygodę można znaleźć nawet na śmietniku! Pusta puszka po konserwach z kraba sprawi, że Tintin przemierzy morze na pokładzie podejrzanego statku, wleci samolotem w środek rozszalałej burzy i pokona pustynię na grzbiecie wielbłąda – wszystko po to, żeby dowiedzieć się, czemu pewnej bandzie marynarzy tak zależy, aby pozbyć się dociekliwego reportera. Po drodze Tintin spotka też niezwykłego kapitana żeglugi wielkiej, dzięki któremu jego przygody już nigdy nie będą takie same!

W albumie „Tajemnicza gwiazda” w Ziemię uderza wielki meteoryt. Tintin wchodzi w skład wyprawy naukowej, która chce odnaleźć pozaziemski głaz, zanim zatonie on w odmętach Morza Arktycznego. Naukowcy będą musieli jednak konkurować z inną ekspedycją, która również pragnie zdobyć cenne znalezisko – a nawet jeśli uda im się wygrać, nie wiadomo, jakie zagrożenia niesie ze sobą nieznany metal, z którego meteoryt się składa…

W ostatniej opowieści akcja skupia się wokół starego modelu statku, na który nasz znajomy reporter przypadkiem trafia na pchlim targu. „Jednorożec” to wspaniały okręt, ale i bardzo kłopotliwy nabytek – bo najwyraźniej wszyscy wokół chcą za wszelką cenę zdobyć go dla siebie! Cóż takiego skrywa ten statek? Być może dowiemy się tego z opowieści kapitana Baryłki o morskiej przygodzie jego dalekiego przodka...

Seria „Przygody Tintina” weszła już na stałe do kanonu klasyki światowego komiksu. Autorem cyklu jest belgijski artysta Georges Remi ukrywający się pod pseudonimem Hergé. Komiksy zaczęły się ukazywać w 1929 roku i od początku cieszą się uznaniem czytelników, o czym świadczy fakt, że wydrukowano ponad dwieście milionów egzemplarzy w ponad dziewięćdziesięciu językach, a Steven Spielberg wyprodukował na ich podstawie film. Hergé zaliczany jest do najpopularniejszych twórców XX wieku, a „Przygody Tintina” uznawane są za fundamentalne dzieło dla rozwoju komiksu, gdyż autor wprowadził technikę rysowniczą zwaną ligne claire, czyli „czystą linią”, którą naśladowali później liczni twórcy komiksu, zwłaszcza franko-belgijskiego.

 

Magiczna 7. Miasto przeklętych, tom 6
Scenariusz: Kid Toussaint
Rysunki: Kenny Ruiz
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215x290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5781-1
Język oryginału: francuski
Seria: Magiczna 7
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Szósty tom opowieści o coraz bardziej szalonych przygodach siedmiorga współczesnych młodych czarodziei. Bohaterowie ścigają demonicę Jezebel, aby nie wywołała ogólnoświatowej katastrofy. Nie wiedzą, że sami są tropieni przez wysłanniczkę Tajnej Społeczności Jedynego Maga oraz nowego wroga, który sprowadzi na nich poważne kłopoty. Nie zabraknie spektakularnych pojedynków ani efektownych magicznych fajerwerków!

Serię wymyślił belgijski redaktor, tłumacz i scenarzysta Kid Toussaint (m.in. kryminalny cykl „40 éléphants” czy przygodowa opowieść „Animal Jack”). Rysunki do cyklu tworzy wielu grafików z różnych krajów Europy i obu Ameryk, a od tomu piątego przede wszystkim Hiszpan Kenny Ruiz („Le chasseur d’éclairs”, „Le mystère Nemo”).

 

Sami. W przepaści, tom 7
Scenariusz: Fabien Vehlmann
Rysunki: Bruno Gazzotti
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215x290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6176-4
Język oryginału: francuski
Seria: Sami
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy/horror

Kolejny tom niezwykłej serii fantasy o dzieciach uwięzionych między światem żywych i umarłych. Bohaterowie zagubieni w świecie Otchłani ponownie stają w obliczu przerażającego zagrożenia. Dzieci za wszelką cenę starają się wydostać się z czerwonej strefy, w której są atakowane przez członków Klanu Rekina przemienionych w zombie i tajemnicze niewidzialne dziecko. Muszą z nimi walczyć SAMI…

Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny.

Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)