Niedzielny i poniedziałkowy poranek z kierującymi pod wpływem alkoholu

poniedziałek, 17.10.2022 16:27 102 0

Wałbrzyscy policjanci tylko podczas dwóch poranków - tego niedzielnego i poniedziałkowego - zatrzymali w naszym mieście oraz regionie pięciu znajdujących się pod wpływem alkoholu uczestników ruchu drogowego. W ręce mundurowych dzisiaj wpadł także kierujący, który wcześniej już utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

16 października około godziny 7:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy patrolowali ulice Świdnicką w Wałbrzychu. To właśnie tam zauważyli kierującego, którego zachowanie za kierownicą wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze wykonali badanie. Potwierdziło ono, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila tej substancji w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 52-letniemu mieszkańcowi Boguszowa-Gorc prawo jazdy.

Tego samego dnia w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego zorganizowali na ul. Gałczyńskiego w Wałbrzychu akcję pn. „Trzeźwy poranek”, podczas której przebadali na zawartość alkoholu 440 kierujących. W trakcie działań po godzinie 9:00 zatrzymali 21-letniego mieszkańca Piły. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna wydmuchał 0,40 promila alkoholu. Po godzinie 11:00 natomiast kontrolowali 29-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego – również prowadzącego „osobówkę”. W tym przypadku urządzenie pokazało 0,57 promila alkoholu. W ten sposób obaj kierowcy pożegnali się na dłuższy czas z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów.

W poniedziałkowy poranek - około godziny 7:50 - inni funkcjonariusze ruchu drogowego postanowili skontrolować jadącego ul. Żeromskiego w Wałbrzych kierującego kolejnym samochodem osobowym. Ich typ okazał się trafiony. 44-letni mężczyzna był pijany. Urządzenie wskazało, że mieszkaniec naszego miasta miał w organizmie 0,61 promila alkoholu. Tym samym policjanci i jemu zatrzymali prawo jazdy.

Pół godziny później policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zauważyli w poruszającym się ul. Ceglaną w Wałbrzychu samochodzie dostawczym znanego im osobiście 58-latka, który nie posiadał prawa jazdy. Podczas kontroli drogowej potwierdziło się, że mieszkaniec naszego miasta, decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha z 2019 roku, posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W tym samym czasie kolejni policjanci „drogówki” w Starych Bogaczowicach na ul. Tarnopolskiej skontrolowali kolejnego kierującego samochodem osobowym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkańca Wałbrzycha 0,26 promila tej substancji w organizmie. I on pożegnał się z prawem jazdy.

Teraz nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a także wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Ci, którzy kierowali samochodami po użyciu alkoholu muszą się spodziewać wysokiej grzywny i również zakazu poruszania się jednośladami. Kierujący z cofniętymi uprawnienia natomiast musi liczyć się z dwuletnim pobytem za kratami więzienia oraz nawet dożywotnim zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach i przypominamy że działania zwalczające przestępców drogowych są kontynuowane codziennie.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)