Nie musisz czekać na magiczny moment, by dorosnąć!

czwartek, 19.3.2020 11:36 1954 0

Nie musisz czekać, aby ulepszyć rzeczywistość. Nie musisz czekać, żeby wyróżnić się z tłumu. Nie musisz nikogo pytać o zgodę ani trzymać się planu lekcji. Historia jest ważna, ale liczy się tu i teraz.

Dzieci wiedzą, co robią! Najwyższy czas powiedzieć to głośno, a jeszcze lepiej – oddać im głos! Justyna Suchecka, dziennikarka,  młodzież poznała na wylot, między innymi relacjonując na gorąco  strajk nauczycieli. Przemierzając Polskę, zebrała 30 inspirujących  historii o tym, jak młodzi zmieniają świat.

Szanowni Państwo, czas poznać wyjątkowe dzieciaki, które żyją tuż obok nas, a ich pomysłowość zadziwia dorosłych. To jest prawdziwe „Young Power…!”.

Piotrek narysował robota z tyłu zeszytu do polskiego. Chyba każdy  tak czasem robi. Ale Piotrek zaszył się potem w garażu rodziców i  wprowadził swój pomysł w życie. Po tygodniach stukania,  wiercenia i skręcania na podwórko wjechał podobny do  marsjańskiego łazika robot: ALISA. Urządzenie potrafi wwiercić się  w ziemię, pobrać jej próbkę i natychmiast ocenić skład. Dzięki  temu rolnicy w kilka minut mogą się dowiedzieć, jak  najlepiej  zadbać o glebę pod uprawy.

Z kolei Kira wpadła na pomysł „latającego plecaka”, jadąc ze szkoły zatłoczonym metrem. Zobaczyła unoszący się pod sufitem balonik i pomyślała, że na pewno da się wykorzystać hel przy produkcji plecaków. Stworzyła projekt takiego plecaka, który zdobył tysiące głosów i zwyciężył w konkursie na pomysły biznesowe. A to był dopiero początek!

Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali. Udowadniają, że nie  trzeba czekać, by zmieniać świat.
Justyna Suchecka – kibicuje dzieciakom w spełnianiu marzeń, uczy się od nich myślenia wbrew schematom i razem z nimi robi hałas. Laureatka nagrody Człowieka E(X)PLORY. Za teksty o edukacji otrzymała Nagrodę im. prof. Romana Czarneckiego. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz