Najpiękniejsze palmy wielkanocne wybrane

poniedziałek, 29.3.2021 16:07 305 0

Tradycyjne formy, okazałe rozmiary i cała feeria kolorów  takie są, rokrocznie  konkursowe Palmy Wielkanocne w Gminie Czarny Bór.
Nie inaczej było w tym roku. Tradycyjnie, w niedzielę palmową czarnoborski kościół przyozdobiły te najbardziej okazałe i choć obostrzenia pandemiczne znacznie ograniczyły liczbę osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach to prace podziwiać można również online, na stronach organizatorów konkursu. 

W imieniu fundatorów nagród - Ks. Ryszardy Pity, Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Wójta Gminy Czarny Bór, Adama Góreckiego- wyboru najpiękniejszej palmy podjęli się: Dorota Skibska - Zastępca Wójta, Anna Dziewit - Dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Anna Kożuch z Rady Parafialnej. A było w czym wybierać. Królowały palmy bogato zdobione bukszpanem i wymyślnymi kwiatami z krepiny.

Wszystkie piękne, a niektóre sięgające niemal sufitu, jurorzy mili więc twardy orzech do zgryzienia. Oceniając palmy zwracali więc uwagę na tradycyjne formy zdobienia, technikę, oraz materiał użyty do robienia palm – wysoko oceniane były tylko te, wykonane z materiałów naturalnych. Liczyły się też pomysłowość i inwencja twórcza. A było o co walczyć gdyż laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody pieniężne.

Cieszę się, że udało się z zachowaniem zasad sanitarnych przeprowadzić rywalizację, która w Gminie Czarny Bór stała się już tradycją. Gratuluję wszystkim uczestnikom zaangażowania w wykonanie tak misternych dzieł - mówił Adam Górecki - wójt gminy.

Laureatami poszczególnych kategorii zostali:

w kategorii – „Indywidualnej”
I Miejsce – Anna Łękawska
II Miejsce – Irena, Mieczysław Rusnarczyk
III Miejsce – Julia Bieniasiewicz

w kategorii –„ Dzieci i młodzież szkolna”
I Miejsce – Gminny Zespół Szkolno- Przedszkolny - Filia w Witkowie
II Miejsce - Gminny Zespół Szkolno- Przedszkolny - Klasa III a
III Miejsce – Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny - Przedszkole Czarny Bór
Wyróżnienie - Gminny Zespół Szkolno- Przedszkolny - Świetlica

w kategorii – „Instytucje”
I Miejsce – Stowarzyszenie Atrakcyjni
II Miejsce – Sołectwo Czarny Bór
III Miejsce – Sołectwo Jaczków
Wyróżnienie – Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze

Organizatorzy Konkursu: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Gmina Czarny Bór, Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz Biblioteka + Centrum Kultury serdecznie gratulują wszystkim laureatom i już dziś zachęcają do udziału w konkursie w przyszłym roku. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz