Nabór do teatru

poniedziałek, 26.4.2021 15:02 507 0

Powstaje szkicowy zamysł teatralnego przedsięwzięcia dla młodzieży od 15. roku życia, (górnej granicy „młodzieży” nie określamy). Próby odbywałyby się w soboty od godz. 11/12 do 15/16, choć wszystko pozostaje jeszcze do ustalenia. Niewykluczone, że finalne prezentacje efektów tych warsztatów będą mieć miejsce w Kościele przy ul. Jana Pawła II.

Chętnych zapraszamy, po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym na imprezy@jedlinazdroj.eu lub telefonicznym pod nr 606 732 361, na pierwsze spotkanie informacyjne, w sobotę 8 maja 2021 r. o godz. 12:00 w Centrum Kultury, podczas którego instruktor omówi  zamysł pracy i jej organizację, być może odbędą się też pierwsze ćwiczenia.

A instruktorem jest GRZEGORZ STAWIAK - animator kultury, teatrolog, nauczyciel wiedzy o teatrze oraz pedagog teatru;  od wielu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne, pracuje z recytatorami i wykonawcami teatru jednego aktora. Ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie,  był współzałożycielem autorskich klas teatralnych w XIV LO we Wrocławiu i prowadził zajęcia teatralne w Autorskich Liceach Artystycznych „ALA” we Wrocławiu, uczył także reżyserii we wrocławskim Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy  „SKIBA”.  Związany od 2002 r. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (prowadzi tu grupę „Trzeci Teatr”), z  Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie prowadzi „Teatr Kątem” oraz z Centrum Kultury w Pieszycach („Teatr na Lewą”). Otrzymał Nagrodę Główną i Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 37. Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Teatru” w kategorii „Instruktor Roku” (2004) oraz odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007). Wychował wielu absolwentów szkół teatralnych, którzy dziś są świetnymi aktorami, inni studiują jeszcze w szkołach teatralnych.

Teraz przyszedł czas na Was!

źródło: UM Jedlina-Zdrój

Dodaj komentarz

Komentarze (0)