Motopark triumfatorem Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego

piątek, 26.9.2014 10:32 1510 0

Znane są już wyniki III edycji Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Pobito w nim rekord liczby projektów i oddanych głosów.

W tej edycji do podziały mieszkańcy mieli 5 milionów złotych. 3 miliony na projekty lokalne, 2 miliony zł na projekty ogólnomiejskie. Zgłoszono 100 projektów, z czego Zespół Weryfikacyjny pozytywnie ocenił 94. Przez 10 dni wałbrzyszanie głosowali na wybrane projekty. Można było zagłosować przez Internet, osobiście w lokalu lub korespondencyjnie.
W ogólnomiejskich projektach zwyciężył projekt Fundacji Motopark pn. " Ośrodek doskonalenia technik bezpiecznej jazdy oraz sportów motorowych Motopark Wałbrzych". Ponad 25 000 wałbrzyszan wybrało także 16 projektów lokalnych.
- Tegoroczna edycja wałbrzyskiego budżetu partycypacyjnego to kolejny rekord liczby projektów i oddanych głosów. Frekwencja jaką osiągnęliśmy tj. 25.41 % to jedna z najwyższych w kraju. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim wałbrzyszanom za zaangażowanie, bo ten wysoki wynik to ich zasługa - mówił podczas wręczania podziękowań i dyplomów Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

UM Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)