Młodzicy Victorii w finale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej!

niedziela, 16.7.2017 11:26 690 0

Po zajęciu II miejsca w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w piłce siatkowej plażowej para Jakub Mordarski / Dominik Prokopowicz uczestniczyła w półfinale Mistrzostw Polski Młodzików. Turniej odbył się w malowniczej miejscowości Trzebież w województwie zachodniopomorskim.

W rywalizacji uczestniczył o 14 najlepszych par z 4 województw. Turniej, który odbył się w dniach 10-12.07.2017 roku okazał się bardzo szczęśliwy. W rywalizacji „systemem brazylijskim” para Victorii Wałbrzycha zdobyła III miejsce i uzyskała historyczny sukces awansując do najlepszej 16 zespołów w Polsce w siatkówce plażowej.

Wałbrzyscy zawodnicy zagrali z:

Zachodniopomorskie III 2:0,
Zachodniopomorskie IV 2:1,
Wielkopolską 0:2,
o półfinał Lubuskie I 2:1.

Po tym meczu pewni już awansu do finału przegrali ze swoimi kolegami Dolnośląskie 0:2 i w meczu o brązowy medal pokonali Wielkopolskie 2:0 uzyskując awans do Mistrzostw Polski.

Warto zaznaczyć, że w tym turnieju brała także udział nasza druga para Oskar Łebek/ Dominik Płużka odpadając w grach eliminacyjnych. Finał Mistrzostw Polski Młodzików odbędzie się w Sulejowie koło Warszawy w dniach 21-23.07.2017 roku.

źródło: TS Victoria PWSZ Wałbrzych