komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

Młodzi detektywi w Bibliotece w Czarnym Borze

czwartek, 23.5.2019 11:50 , komentarze: 0 , odsłony: 654
kategorie artykułu:

Co dzieje się w bibliotece gdy nadchodzi noc, gasną wszystkie światła i bibliotekarz wychodząc zamyka za sobą drzwi? Co robią wtedy książki? Czy stoją nieruchomo na półkach jak w ciągu dnia, czy też  wędrują z miejsca na miejsce, rozmawiają ze sobą, dzielą się swoimi doświadczeniami i przygodami, komentują rzeczywistość zastaną w domach czytelników? A może stoją smutne na półce, bo nikt ich nie zauważa, nikt nie wypożycza, cały świat zapomniał o ich istnieniu? Czy to możliwe? Czy książki mają uczucia? Czy jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić?

Przed takim wyzwaniem stanęli uczniowie ze szkoły sanatoryjnej w Szczawnie-Zdroju, którzy w piątek, 17 maja odwiedzili Bibliotekę + Centrum Kultury w Czarnym Borze. Zainspirowani przygodami Lassego  i Mai, młodymi detektywami z opowiadania „Tajemnica biblioteki” M. Widmarka, musieli zmierzyć się z przygotowanymi przez bibliotekarki zagadkami. Mieli potraktować książkę jak… bohatera opowieści. Poszukiwania, czytanie, przesłuchania, dedukcja, to tylko nieliczne działania, jakie podejmowali kuracjusze wcielając się w role detektywów.

W wyniku śledztwa ustalono, że książki mają uczucia. I tak niepozorna bajeczka dla najmłodszych ustawiona przez roztargnionego czytelnika na półce z horrorami będzie się bała, książki niewypożyczane od wielu lat  zazdroszczą tym nowym odwiedzin w domach czytelników. Wreszcie te, które są zabierane na wakacje, przeżywają różne przygody, zwiedzają niesamowite miejsca. Podobno istnieją również takie, którym  należy się już zasłużona emerytura….

Każdy może opowiedzieć własną historię książek z biblioteki. Wystarczy przyjść, zamknąć oczy i dać ponieść się fantazji… 

Wszystkich miłośników książek, bibliotecznych zagadek i niesamowitych historii zapraszamy do odwiedzin Biblioteki +Centrum Kultury w Czarnym Borze.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
poniedziałek, 6.7.2020 14:33
poniedziałek, 6.7.2020 09:34
piątek, 3.7.2020 08:52
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki