komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 15 lutego 2019

Jowity, Faustyna

Minister Rafalska w Wałbrzychu

wtorek, 9.10.2018 15:13 , komentarze: 4 , odsłony: 1007
kategorie artykułu:

Na zaproszenie posła RP Ireneusza Zyski 09. października do Wałbrzycha przyjechała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Spotkanie odbyło się w Wałbrzyskiej Specjalnej strefie Ekonomicznej Invest – Park.

Przedmiotem rozmów w czasie wizyty Elżbiety Rafalskiej były problemy o rynku pracy w Wałbrzychu, o potrzebach społecznych , rozwoju i realizacji programów społecznych i socjalnych.

- Chciałbym podziękować minister Elżbiecie Rafalskiej za wielkie cywilizacyjne programy, które spowodowały, że w Wałbrzychu prawie zlikwidowaliśmy te ogromne obszary ubóstwa. To programy 500+, Dobry Start, wsparcie dla seniorów w wieku 75 lat +. Wiem, ze są nowe programy wdrażane i przegotowywane w zakresie opieki dla osób starszych – mówił poseł Ireneusz Zyska i kontynuował: Dzięki wsparciu programów rządowych takie miasta, tak bardzo zadłużone jak Wałbrzych mogą się rozwijać.

Minister edukacji – Anna Zalewska podkreśliła:

– nie przypadkiem jesteśmy tutaj z panią minister Rafalską razem, razem współpracujemy w rządzie, wspólnie szukamy rozwiązań, programów. Przed nami wspólne zadanie – wdrażanie ustawy dotyczącej szkolnictwa branżowego.  Rząd myśli o obywatelach nawet takich miast, które nie mają na wkład własny do programów, stąd 500+, Dobry Start, Mieszkanie+. Więcej można – jeśli ma się dobrego gospodarza, który będzie eliminował zadłużenie.

- Rządowe programy polityki społecznej, to bardzo dobra propozycja dla samorządów. Samorządy je realizują - Rząd dał zadanie zlecone i przy okazji przyzwoicie realizację opłacił – powiedziała Elżbieta Rafalska.

Minister Elżbieta Rafalska mówiła o programie Maluch+, o rozwijaniu Karty Dużej Rodziny, Senior +, które są programami rządowymi przeznaczonymi do realizacji przez samorządy. Nie każdy samorząd w taki sam sposób korzysta z możliwości realizacji zadań, są miejscowości, gdzie powstaje bardzo wiele inicjatyw, które są realizowane z programów rządowych, a w innych nie. W dalszych słowach odniosła się do wałbrzyskiego rynku pracy, jak zmienił się w ciągu ostatnich lat, na ile zmalała stopa bezrobocia oraz wzrósł wskaźnik aktywności zawodowej. Przypomniała o wzroście kwoty minimalnego wynagrodzenia od stycznia 2019 r.

Prezes WSSE Invest –Park , Maciej Badora podziękowała przybyłym gościom.

- Dziękuję, że Państwo znaleźli czas aby porozmawiać tutaj na miejscu w Wałbrzychu o rynku pracy. Myślę, ze to bardzo dobry sygnał dla inwestorów, że problemy te znajdują się w centrum zainteresowania Rządu. Mam nadzieję, ze w przyszłości się spotkamy i porozmawiamy o konkretnych efektach naszych spotkań.  - mówił Maciej Badora. 

 

Wasze komentarze

Przyjechali i pojechali a problemy i bieda zostały.
wtorek, 09.10.2018 20:20 autor: autor
prezydent jest z PO i raczej nie lubi Pis
poniedziałek, 15.10.2018 21:11 autor:
Nie widzę aby tam była bieda, sklepów na sklepie,...
niedziela, 14.10.2018 10:39 autor: Igor

czwartek, 14.2.2019 20:22
czwartek, 14.2.2019 11:19
środa, 13.2.2019 11:31
wtorek, 12.2.2019 09:47
czwartek, 7.2.2019 10:01
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki