Maja Świderska wygrywa konkurs „Wałbrzych ma Talent”. Za nami finałowe pokazy

środa, 13.10.2021 10:49 162 0

Maja Świderska, która na scenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury zaśpiewała swoje autorskie piosenki wygrała trzy tysiące złotych ufundowane przez Prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja. To jednak nie jedyna laureatka konkursu. Finałowe występy w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni oglądało ponad stu pięćdziesięciu widzów. 

- Nie wiem, jak to się wydarzyło. To jest pierwszy taki poważny konkurs, do którego się zgłosiłam i jak widać przyniosło to dobre efekty – powiedziała po ogłoszeniu wyników Maja Świderska, zwyciężczyni 10. edycji konkursu „Wałbrzych ma Talent”. 

Maja zapowiada, że wygrana dała jej impuls do dalszej, artystycznej pracy. To jednak nie jedyna laureatka konkursu. 

Katarzyna Serdeczna otrzymała nagrodę, którą jest możliwość nagrania i produkcji singla w P-i-J Music Pro pod opieką producenta muzycznego Pawła Cieślika i Juranda Wójcika, muzyka, uczestnika drugiej edycji programu The Voice of Poland. 

Film promocyjny, który przygotowany zostanie przez studio PlayeR będzie mogła zrealizować Wiktoria Przerwa, tańcząca 12-latka. 

W kategorii do lat 12 nagrodzona została Weronika Badora. 

W finałowym pokazie, który w niedzielę odbył się na scenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni wzięło udział ponad dwudziestu młodych artystów z Wałbrzycha i gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej. 

Pokazy i występy oceniało jury w składzie: Barbara Szeligowska, Maja Ludwiczak, Ewelina Pochel, Joanna Kakuba, Jurand Wójcik oraz Przemysław Tokarski. 

Ponad dwugodzinny finał zgromadził ponad stu pięćdziesięciu widzów.  

Dodaj komentarz

Komentarze (0)