komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 20 lipca 2019

Czeslawa, Hieronima

Lato w Teatrze

piątek, 24.5.2019 08:46 , komentarze: 0 , odsłony: 292
kategorie artykułu:

Stąd wyrastają korzenie drzew to bezpłatne warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 8-12 lat, organizowane przez Fundację t: oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Na czym one polegają? Przez dwa wakacyjne tygodnie trzydzieścioro uczestników spotyka się w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, gdzie pod opieką pedagogów i artystów z różnych dziedzin pracuje na zajęciach teatralnych, tekstowych, ruchowych, dźwiękowych, plastycznych, filmowych, przyrodniczych i sensorycznych. Badamy, skąd wyrastają korzenie wałbrzyskich drzew i sprawdzamy, skąd my wyrastamy. Rozmawiamy z naszymi bliskimi i sąsiadami, zbieramy wspomnienia i rodzinne historie. Odnajdujemy stare zabawki i pożółkłe fotografie. Przypominamy sobie piosenki i dźwięki z dzieciństwa oraz próbujemy odtworzyć przepis na ulubione ciasto. Zastanawiamy się, w jakim stopniu zebrane doświadczenia, emocje, wspomnienia wpływają na to, kim jesteśmy. I samodzielnie przygotowujemy o tym przedstawienie. Trzydzieści opowieści – portretów uczestników zostanie zaprezentowanych na scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Przy pomocy różnych środków teatralnych: działań zbiorowych i indywidualnych, małych form chóralnych, prac wideo, kompozycji dźwiękowych, choreografii, opowieści dzieci stworzą barwny autoportret: swój i społeczności, w której żyją.

Warunkiem udziału w warsztatach jest dostarczenie zgłoszenia wraz z załącznikami do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w terminie 3 – 12 czerwca 2019 (z dopiskiem „Lato w Teatrze”).

Informacji o programie udziela Karolina Sobolewska (karolina@tedwukropek.pl). Dokumenty do pobrania znajdują się na stronach internetowych organizatorów.

Do zgłoszenia należy dołączyć ... „DRZEWO". Zachęćmy dzieci do stworzenia drzewa, które będzie swoistego rodzaju odzwierciedleniem ich samych, będzie mówiło/ opowiadało pewną historię będącą fragmentem lub elementem ich życia. Drzewa mogą być autentycznie wyhodowanymi roślinkami lub stanowić pracę plastyczną (rysunek, projekt przestrzenny, obraz/ technika dowolna).

Termin: 24 czerwca – 6 lipca (pokaz pracy warsztatowej 6.07 o godz. 12.00)
Miejsce: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Organizator: Fundacja t: oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lato w teatrze”.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
czwartek, 18.7.2019 13:10
wtorek, 16.7.2019 08:56
niedziela, 14.7.2019 11:10
piątek, 12.7.2019 09:57
sobota, 6.7.2019 12:10
niedziela, 30.6.2019 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork