Ksiądz Adam Boniecki komentuje rzeczywistość ukrytą za telewizyjnym newsem...

czwartek, 24.10.2019 09:13 5052 0

Prezentujemy nową książkę ks. Adama Bonieckiego STREFA DOBREGO ZASIĘGU. Jest to wybór ponadczasowych i aktualnych myśli ks. Bonieckiego z „Tygodnika Powszechnego”. To teksty poruszające najważniejsze, bieżące tematy. Zakaz wypowiedzi w mediach, nałożony na księdza Bonieckiego przez kościelnych przełożonych nadal obowiązuje.

„Żaden z tych tekstów się na szczęście nie zestarzał – na szczęście dla czytelnika. Ale można by też stwierdzić, że żaden z tych tekstów się niestety nie zestarzał – niestety dla obywatela czy członka kościelnej wspólnoty.”
Michał Okoński, redaktor tomu i dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”.

STREFA DOBREGO ZASIĘGU
Premiera książki: 13 listopada 2019 r.

Jaka przyszłość czeka Kościół w Polsce? Czy da się dziś być prawdziwym katolikiem? Dlaczego dla ks. Adama ważne są drzewa? Jaki jest ksiądz za kierownicą? Jak wciąż żyć pełnią życia po 85. urodzinach?

Ta książka to wybór zawsze aktualnych tekstów publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego” w latach 2018–2019. Ks. Boniecki podejmuje w nich tematy szczególnie ważne właśnie teraz: Kościół i wiara po skandalach i napięciach ostatnich miesięcy, kondycja praworządności w Polsce, nieuchronne zmiany klimatu. Ale pisze także o przygodach, podróżach i małych radościach codzienności. Słowa pełne mądrości, zrozumienia i spokoju są właśnie tym, czego nam teraz potrzeba.

„Nie obrażaj się. Nigdy się 
nie obrażaj (chyba że taktycznie).”
ks. Adam Boniecki

Dodaj komentarz

Komentarze (0)