Nietrzeźwy 50-latek zatrzymany w Boguszowie-Gorcach

sobota, 18.11.2023 14:43 545 1

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wałbrzyskiego policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który w piątek 17 listopada o poranku prowadził swój samochód osobowy w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

17 listopada po godzinie 9.00 policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 50-letniego obywatela naszego kraju, ale mieszkającego na co dzień za granica, który jechał na ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,67 promila alkoholu w organizmie drogowego przestępcy. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę – spożywałem alkohol, nie jadę!

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

kat poniedziałek, 20.11.2023 19:12
kula w pusty dzban i na karme do zoo., zabieranie uprawnien nic nie pomoze,,