komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 4 kwietnia 2020

Izydora, Waclawa


Premiera monodramu IMAGO

piątek, 24.1.2020 11:37 , komentarze: 0 , odsłony: 384
kategorie artykułu:

Zapraszamy do Teatru Dramatycznego w środę 29 stycznia na premierę monodramu Nikoli Mierzejewskiej z młodzieżowej grupy Trzeci Teatr działającej przy Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.

Spektakl powstał na podstawie rozdziału powieści Krzysztofa Żylińskiego pt.: „Obietnica” – przed monodramem odbędzie się rozmowa z autorem i czytanie fragmentów książki. Bilety w symbolicznej cenie 1 zł można nabyć w kasie teatru.

IMAGO -  monodram w wykonaniu NIKOLI MIERZEJEWSKIEJ (Trzeci Teatr)
Tekst wg rozdziału powieści Krzysztofa Żylińskiego pt: „Obietnica”
Reżyseria: Grzegorz Stawiak
Czas trwania: ok. 30 minut

PREMIERA 29 stycznia 2020 r. o godz. 18:00
na scenie kameralnej w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu

Supportem spektaklu będą fragmenty powieści odczytane przez Julię Czyżyk, Marię Nukui, Filipa Świderskiego i samego autora powieści, a rozmowę z nim przeprowadzą rzeczone wyżej uczestniczki Trzeciego Teatru.

NIKOLA MIERZEJEWSKA od 6. lat uczestniczy w zajęciach  „Trzeciego Teatru” w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. W roku 2020 zdaje maturę (jest uczennicą II LO w Wałbrzychu) i pewnie Wałbrzych opuści, ale nie zdradzamy jej  planów, żeby nie zapeszyć. Spektaklem  próbuje opowiedzieć o sensualnym doświadczeniu spotkania z bezpostaciową (chyba) OBECNOŚCIĄ i w realizacji tego zamiaru nie idzie po myśli autora powieści - może dodaje jej jeszcze jedna perspektywę? Widz może wyrobić sobie pogląd po przeczytaniu powieści, którą będzie można nabyć na zakończenie wieczoru.

KRZYSZTOF ŻYLIŃSKI  jest teatrologiem - pedagogiem, reżyserem, nagradzanym recytatorem i wykonawcą poezji śpiewanej, założycielem i animatorem Teatru Jednego Wiersza w Opolu, na co dzień pracującym w tym mieście jako instruktor teatru w Młodzieżowym Domu Kultury. Nigdy nie zamierzał pisać powieści. Los sprawił, że – jak twierdzi – ta powieść napisała jego.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
40
wczoraj, 19 godz temu
piątek, 3.4.2020 11:38
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki