komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

"Boska ziemia" - o. Stanisław Jaromi i ekologiczna twarz Kościoła

sobota, 7.9.2019 09:55 , komentarze: 0 , odsłony: 850
kategorie artykułu:

2 października ukaże się książka, która daje odpowiedzi na pytania, które często pojawiają się w dyskusji o ekologii i chrześcijaństwie.

  • Czy Biblia mówi o wycinaniu lasów?
  • Skąd się wziął mit, że ekologia to lewacka mrzonka, z którą katolikom jest nie po drodze?
  • Po co papież zajmuje się zmianą klimatu?
  • Co zrobić z tezą, że człowiek jest koroną stworzenia i może do woli eksploatować planetę?

O. Stanisław Jaromi przekonuje, że chrześcijaństwo od zawsze było „zielone”. Pisze o idei kosmicznego braterstwa, grzechach ekologicznych i męczennikach Ziemi. Pokazuje też, że dylemat: albo interes człowieka, albo ochrona środowiska, jest nieporozumieniem. Świat jest naszym wspólnym domem – od nas zależy, czy będzie gościnny i przyjazny dla wszystkich.

Czyńcie sobie Ziemię kochaną!
Świat może być lepszy!
Stanisław Jaromi OFMConv – filozof i ekolog, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA), szef portalu www.swietostworzenia.pl, wieloletni delegat franciszkanów ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia, w 2016 otrzymał tytuł Człowieka Roku Polskiej Ekologii. Boską Ziemię kończył pisać w dżungli amazońskiej na pograniczu Boliwii, Peru i Brazylii.

Ojciec Jaromi, najlepszy w Polsce specjalista od ekologii w katolicyzmie, walczy dzielnie na tym polu. Pomóż mu sprawić, by Ziemia była bardziej Boska a Kościół się zazielenił!
Szymon Hołownia

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz