Kierował pojazdem z sądowym zakazem i narkotykami

poniedziałek, 4.10.2021 14:33 501 0

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w miniony piątek nad ranem zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn jadących samochodem osobowym ul. Kłodzką w Głuszycy Górnej. Mieli podejrzenie, iż mogą oni posiadać przy sobie narkotyki, a kierujący nie mieć prawa jazdy. W trakcie kontroli potwierdziło się, że prowadzący pojazd 39-latek miał aktualny zakaz kierowania pojazdami, a starszy o siedem lat pasażer samochodu ukrywał przy sobie spore ilości narkotyków w postaci metamfetaminy.

Do zdarzenia doszło około godziny 8:30. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy oraz wylegitymowali dwóch jadących w nim mężczyzn. Podczas wykonywanych przez mundurowych czynności okazało się, że kierujący miał wcześniej zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami i aktualny – obowiązujący od 2018 roku – zakaz kierowania pojazdami.

Sam pasażer posiadał natomiast przy sobie woreczek ze sporą ilością środków psychotropowych w postaci metamfetaminy. 46-letni mieszkaniec naszego miasta w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia czynu. Za posiadanie środków psychotropowych wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Oficer Prasowy

Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

Dodaj komentarz

Komentarze (0)