Inspirująca autobiografia jednej z głównych politycznych liderek naszych czasów

wtorek, 12.10.2021 10:39 227 0

24 listopada nakładem wydawnictwa Znak Literanova ukaże się autobiografia jednej z najbardziej inspirujących światowych liderek - Prawda, która nas niesie. Amerykańska podróż Kamali Harris w tłumaczeniu Małgorzaty  Glasenapp i Zofii Szachnowskiej-Olesiejuk.

Wiceprezydentka USA w szczerej opowieści o swoim życiu, ważnych dla niej wartościach i motywacji do działania.

Jako córka imigrantów i aktywistów Kamala Harris od najmłodszych lat obserwowała walkę o sprawiedliwość. Jej pierwsze wspomnienie z dzieciństwa to tłum ludzi, na który patrzyła z wózka pchanego przez rodziców podczas protestu w obronie praw obywatelskich. Społeczność, w której się wychowywała, nauczyła ją przeciwstawiania się wszelkim nierównościom i wiary we własne przekonania. Dlatego tak ważne było dla niej stać się głosem tych, którzy zostali go pozbawieni. Wzrastając wśród takich wartości, została jedną z głównych politycznych liderek naszych czasów.

W swojej autobiografii odważnie mówi o wielkich wyzwaniach, z którymi wszyscy się dziś mierzymy. Czerpie z mądrości inspirujących ją osób, nie zapomina o ciężkiej pracy włożonej w osiągnięcie swoich celów. Przekazuje wizję wspólnej walki, którą należy podjąć w obronie podstawowych wartości. To pierwszy tak ważny kobiecy głos będący impulsem do zmian i nadzieją, której wszyscy potrzebujemy.

Za wiele lat nasze dzieci i wnuki podniosą głowy, spojrzą nam w oczy i zapytają, gdzie byliśmy, kiedy gra toczyła się o najwyższą stawkę. I jak to wyglądało. Nie chcę, żebyśmy mogli opowiedzieć jedynie o tym, co wtedy czuliśmy. Chcę, żebyśmy im powiedzieli, co zrobiliśmy.
Kamala Harris

O Kamali Harris napisano wiele - to pierwsza książka, w której opowiada swoją historię własnym głosem. To opowieść o sile kobiet i mocy wzajemnej inspiracji, a także barwny portret osób, które kształtowały obecną wiceprezydentkę od wczesnego dzieciństwa. 

To również wciągająca historia zmian, które dokonują się na naszych oczach!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)