Gmina Walim zaprasza

piątek, 24.9.2021 11:14 348 0

Zbliża się pierwszy jesienny weekend z piękną słoneczną pogodą. Serdecznie zapraszamy w Góry Sowie do Gminy Walim, która swoimi widokami potrafi zachwycić każdego.

To wspaniałe miejsce na odpoczynek w gronie rodzinnym.  Przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody Jezioro Bystrzyckie z najdłuższą  w Polsce kładką wstęgową. Na szczycie Góra Choina w Zagórzu Śląskim rozpościera się Zamek Grodno z Multimedialnym Centrum Bioedukacji.To właśnie u nas, w mury średniowiecznego zamku wprowadzono technologię XXI wieku.  Zapraszamy także do Sztolni Walimskich, które są pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich.

Pasjonatów aktywności ruchowej zapraszamy na malownicze szlaki turystyczne,przebiegające przez  Park Krajobrazowy Gór Sowich i Rezerwat Przyrody Góra Choina. Amatorom dwóch kółek polecamy wspaniałe trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Oznakowane trasy W1-W10 wchodzą w skład 500 kilometrów tras rowerowych Rowerowa500.

W Gminie Walim jest pięknie! 
Zapraszamy do Krainy Sowiogórskich Tajemnic.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)