komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 21 kwietnia 2019

Anzelma, Bartosza

Finał październikowego Brave Kids w Wałbrzychu

czwartek, 25.10.2018 21:09 , komentarze: 0 , odsłony: 920
kategorie artykułu:

Dnia 24 października w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbył się niezwykły, multikulturowy spektakl.  Był on zakończeniem i podsumowaniem 5-dniowego projektu Brave Kids Together, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Projekt miał na celu poznać różne kultury, zrzeszyć dzieci i młodzież różnego pochodzenia oraz zintegrować z osobami niepełnosprawnymi.  Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone artystyczne grupy dziecięce oraz młodzieżowe z Polski, Gruzji, Ukrainy i Rumunii.  

Na początku spektaklu odbyło się powitanie w języku polskim, angielskim oraz migowym. Już sam wstęp zrobił duże wrażenie na publiczności, gdyż nie na co dzień się spotyka rozpoczęcie aż w trzech językach (z czego jeden z nich jest uniwersalny dla całego świata).  

Następnie uczestnicy Brave Kids zaprezentowali tańce folklorystyczne oraz śpiewy przygotowane  pod czujnym okiem instruktorów. Były tam narodowe pieśni i tance wykonywane przez wszystkich członków bez względu na pochodzenie – wszyscy uczestnicy projektu byli cały czas na scenie i np. krakowiak zatańczony przez Gruzinów, Rumunów i młodzież z Ukrainy. Został wykonany także skomplikowany dance cover do popularnej  piosenki ‘’Shine” koreańskiego boy bandu o nazwie Pentagon. Ten oto performance można zaliczyć do freestyle’u, jaki się tam pojawił.

Serca przybyłej publiki  skradł jednak niepełnosprawny Damian oraz śpiewana przez niego piosenka tłumaczona przez pozostałych „aktorów” od razu na język migowy.

Brave Kids Together pokazało światu, że  porozumiewając się rożnymi językami, mając inne obyczaje, odmienną kulturę, wspólnie można  się uczyć od siebie nawzajem, a przy okazji  stworzyć  coś niezwykłego i pięknego.

Ten wyjątkowy spektakl mogła obejrzeć publiczność z gminy Walim, z Wałbrzycha i z Wrocławia. Gratulujemy organizatorom i czekamy na więcej.

 

 

Wasze komentarze


czwartek, 18.4.2019 09:11
wtorek, 16.4.2019 00:00
poniedziałek, 15.4.2019 10:14
środa, 10.4.2019 09:36
wtorek, 9.4.2019 09:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki