Festiwal i Giełda w Starej Kopalni w weekend

czwartek, 14.9.2023 13:13 305 0

W  najbliższą sobotę Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia. Giełdę porcelany i ceramiki oraz Festiwal Kultury i kuchni żydowskej. W niedzielę natomiast zakończą się tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. 

W Starej Kopalni w Wałbrzychu wciąż nie brakuje wydarzeń kierowanych do różnych grup społecznych. W najbliższą sobotę 16 października od godziny 11:00 do 17:00 w Sali Łańcuszkowej trwać będzie 2 Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany „Uroda kształtów i barw”. Do podziwiania pięknych stoisk z niepowtarzalną i unikatową porcelaną i ceramiką zaprasza Stowarzyszenie Ceramików Polskich, Muzeum Porcelany, Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA oraz Stara Kopalnia. Na giełdę wstęp będzie bezpłatny, a na miejscu będzie możliwość zakupu produktów. Trwać też będzie konkurs na najatrakcyjniej zaaranżowane stoisko. Przypomnijmy, że w tamtym roku na giełdzie można było zobaczyć piękne i cenne kolekcje zastaw od najwybitniejszych producentów. W tym roku stoisk wystawców ma być jeszcze więcej.

Również w sobotę od godziny 17:00 w innej części kopalnianych pomieszczeń – w hali Kuźni rozpocznie się Festiwal Kultury i kuchni Żydowskiej z okazji, Rosz ha szana, czyli obchodów Żydowskiego Nowego Roku. Z tej okazji Towarzystwo Społeczno Kulturalne Żydów w Wałbrzychu oraz Stowarzyszenie Polska – Izrael zapraszają na festiwal kulinarnych przysmaków żydowskich oraz występy artystyczne. W sali Kuźni na terenie Starej Kopalni pojawią się: Tamara Włodarczyk oraz Juliusz Ursyn- Niemcewicz w koncercie „Żegnaj Stary, bo Nowy Rok wita”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W niedzielę Stara Kopalnia zakończy cykl wydarzeń w ramach tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Tym razem  specjalne zwiedzanie z cyklu Rodzinnych Niedziel poświęcone będzie postaci świętej Barbary. Patronki Górników. Wyjątkowo z okazji EDD trasa zwiedzania z animatorami, na której znajdą się zadania i zagadki dla najmłodszych będzie bezpłatna, ale obowiązuje rezerwacja miejsc, których liczba jest ograniczona. Szczegóły na stronie www.starakopalnia.pl . Tym razem uczestnicy przejdą trasę, pn. „Od Barbary do Barbórki”. Przewidziano wyjście w dwóch grupach, o godzinie 10:15 oraz 12:15.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)