Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

wtorek, 10.5.2016 09:39 2617 0

Spotykamy się już drugi raz z okazji Waszego święta i po raz kolejny mam okazję podziękować Państwu za trud, zaangażowanie i pracę, której na co dzień nie dostrzegamy, często nie doceniamy – tymi słowami w dniu dzisiejszym Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura zwrócił się do zgromadzonych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej „ Pod Atlantami” bibliotekarzy.
Hasło tegorocznego tygodnia bibliotek to „Biblioteka inspiruje”. Bardzo trafne to hasło. Biblioteka rzeczywiście inspiruje. Idzie z duchem czasu, z postępem cywilizacyjnym. Bibliotekarze wprowadzają do bibliotek nowoczesne rozwiązania technologiczne zmieniając je w ośrodki aktywności lokalnej. To bibliotekarze uczą młode i starsze pokolenia, jak właściwie z tych nowoczesnych technologii korzystać. To dlatego mimo spadku poziomu czytelnictwa Polacy wciąż mają ogromny szacunek dla bibliotekarzy i dla ich pracy. Dziękując Bibliotekarzom za pasje i trud codziennej pracy, Starosta Wałbrzyski życzył jednocześnie, aby pozytywny wizerunek zawodu bibliotekarza ulegał stałemu wzmocnieniu, życzył zmian systemowych, które otworzą wodospad środków finansowych na zmiany w bibliotekach oraz niegasnącej pasji i niesłabnącego zaangażowania w pracy. 
W tym szczególnym dniu Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną „Pod Atlantami” odwiedził również Wicewojewoda Dolnośląski Pan Kamil Krzysztof Zieliński wraz z przedstawicielami władz Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych za długoletnią służbę, nagród prezydenta, nagród jubileuszowych, a także przyznanie tytułu Bibliotekarza Roku 2015 kierownik biblioteki CK-MBP w Głuszycy Renacie Sokołowskiej.

W kończącej uroczystość przemowie dyrektor biblioteki przypomniała o niedawno przyznanym Bibliotece pod Atlantami tytule Mistrza Promocji Czytelnictwa 2015, a goście mogli obejrzeć slajdy przedstawiające ofertę, jaką w zeszłym roku przygotowała dla swoich czytelników biblioteka. Ostatnim akcentem obchodów bibliotekarskiego święta był występ zespołu Futyma Quintet.

źródło: FB Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
Biblioteka pod Atlantami

Dodaj komentarz

Komentarze (0)