44-latka pędziła przez miasto 55 km/h za dużo i straciła prawo jazdy

piątek, 5.4.2024 14:59 190 0

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego właśnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, dbając o bezpieczeństwo użytkowników lokalnych dróg, podczas służby realizują działania związane z tym zagadnieniem. W czwartkowe popołudnie mundurowi zatrzymali jedno prawo jazdy w związku z przekroczeniem przez kierująca samochodem osobowym dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

4 marca po godzinie 14:00 patrol z grupy "Speed" zarejestrował przy użyciu wideorejestratora prędkość kierującej samochodem osobowym, która na ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu poruszała się z prędkością 105 km/h, czyli miała na liczniku o 55 km/h więcej, niż dopuszczalna na tym odcinku drogi prędkość. 44-letnia wałbrzyszanka pożegnała się na najbliższy czas z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów. Otrzymała także mandat karny w kwocie 1,5 tysiąca złotych i 13 punktów karnych.

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie 2,5 tysiąca złotych, a nawet do 5 tysięcy złotych w przypadku tzw. recydywy drogowej. Kierującemu naliczane są także punkty karne.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek