Koncert: Maciej Tubis "Komeda: Reflection"

czwartek, 22.9.2022 14:25 0

MACIEJ TUBIS "KOMEDA: REFLECTION" 
1.10.2022, godz. 18:00
MACIEJ TUBIS - fortepian

 

Już następnego dnia po inauguracji sezonu zapraszamy na koncert kameralny Macieja Tubisa, prezentujący materiał z jego  nowej, pierwszej solowej płyty Komeda: Reflection. Album, który swoją premierę miał 16 września 2022 r. zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze utwory Krzysztofa Komedy zaaranżowane przez Macieja Tubisa w oryginalny, autorski sposób, z wykorzystaniem między innymi syntezatora analogowego. Poza przepięknym brzmieniem fortepianu usłyszymy inspiracje muzyką elektroniczną oraz neoklasyczną, ale przede wszystkim bardzo dużo improwizacji. W repertuarze znajdą się między innymi znane motywy muzyczne z takich filmów jak: „Dziecko Rosemary", „Prawo i pięść", „Start", „Dwaj ludzie z szafą".

Maciej Tubis znany jest zwłaszcza jako lider zespołu Tubis Trio, z którym wykształcił swój unikalny styl. Jest to pianista poszukujący, który nie stroni od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. W tym roku muzyk obronił w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi doktorat o wpływie muzyki klasycznej na estetykę improwizacji i postanowił nagrać utwory Krzysztofa Komedy, aby zaprezentować swoje poszukiwania oraz swoją wizję pianistyki solowej szerszej publiczności i fanom swojej twórczości.


Bilety na koncert w cenie: 30/32 zł – normalne, 20/22 zł - ulgowe dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej oraz w bileterii online: https://filharmonia-sudecka.bilety24.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek