„Motocyklista” – podsumowanie czwartkowej akcji policjantów ruchu drogowego

piątek, 5.8.2022 09:43 292 0

 4 sierpnia w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim odbyły się działania „Motocyklista”. Policjanci sprawdzali, czy kierujący jednośladami, ale także inni uczestnicy ruchu drogowego, stosują się do przepisów ruchu drogowego. Nikt nie utracił prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. Jedna osoba została jednak zatrzymana pod wpływem alkoholu. To 34-letni rowerzysta, który wydmuchał ponad promil tej substancji.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 87 pojazdów, w tym 16 motocykli. Mundurowi ujawnili 69 wykroczenia popełnione przez kierujących, z czego tylko 1 dotyczyło motocyklistów. Nałożyli 41 mandatów karnych, sporządzili dokumentację do 1 wniosku o ukaranie oraz pouczyli 10 sprawców czynów zabronionych prawem. Odebrali także elektronicznie 10 dowód rejestracyjnych za brak aktualnych badań technicznych lub za niesprawność pojazdów. Podczas działań nie zatrzymali żadnego prawa jazdy w związku z przekroczeniem przez kierującą prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Przed godziną 8:00 na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu wpadł jednak 34-letni rowerzysta, który miał w organizmie 1,04 promila alkoholu. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i w dalszą drogę już nie pojechał.

A następne tego typu działania już w najbliższą niedzielę. Policjanci ruchu drogowego zwracać będą szczególną uwagę na kierujących jednośladami, którzy poruszają się po ulicach miasta i powiatu wałbrzyskiego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek