Woda dla psa!

piątek, 5.8.2022 08:55 329 0

Pod takim hasłem radny Rady Miejskiej Anatol Szpur przeprowadził działanie, którego celem było postawienie w wielu miejscach Nowego Miasta i Starego Zdroju blisko 40 misek z wodą dla psów. Wszystko po to, aby ulżyć w upały pupilom towarzyszącym swoim właścicielom.

Akcja rozdania misek z wodą miała miejsce 4 sierpnia - w dniu, w którym na termometrach temperatura powietrza przekraczała 30 stopni Celsjusza. Radny sam z własnych środków zakupił miski, a następnie wraz z Januszem Sawryczem, działaczem Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój, roznieśli je w dzielnicach Nowe Miasto i Stary Zdrój. 
- Zakupiłem i rozstawiłem razem Januszem Sawryczem z RWS Stary Zdrój  około 40 misek z wodą dla psów przy lokalach handlowych oraz uczęszczanych obiektach w dzielnicach Nowe Miasto i Stary Zdrój. Dziękuję wszystkim, którzy przystali na pomysł i proszę, by miski były zawsze pełne świeżej wody - apeluje radny Anatol Szpur. - Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu naszych pupili podczas upałów - dodaje lokalny samorządowiec.
Warto wspomnieć, że ciało psów w około siedemdziesięciu procentach składa się z wody. Dlatego absolutnie podstawową kwestią, o której bezwzględnie musimy pamiętać, jest stały dostęp do świeżej, chłodnej wody, do której podczas upałów możemy dorzucić kilka kostek lodu. Jedyną naturalną możliwością psa, aby się schłodzić, jest ziajanie, a więc zimna woda, którą może wypić nie tylko doskonale gasi pragnienie, ale i stanowi dla niego niezastąpione wsparcie w obniżaniu temperatury ciała. Warto również wspomnieć, że upały są niebezpieczne, zwłaszcza dla bardzo młodych i starszych psów, które odczuwają w tym czasie wyjątkowo silny dyskomfort.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek