„Trzeźwy poranek” w Wałbrzychu i jeden kierujący w stanie nietrzeźwości

wtorek, 26.7.2022 12:46 249 0

W poniedziałkowy poranek na ul. Gwarków w Wałbrzychu funkcjonariusze wałbrzyskiej „drogówki” przeprowadzili kolejną już w tym roku akcję pn. „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań mundurowi zatrzymali jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu znajdując się pod wpływem alkoholu. W tym samym czasie w Boguszowie-Gorcach w ręce miejscowych policjantów wpadł jeszcze inny kompletnie pijany kierowca. Apelujemy do kierujących o rozsądek. Przed nami kolejne działania mające na celu zwalczanie przestępców drogowych.

Do wzmożonych działań kontrolnych doszło 25 lipca w godzinach porannych na ul. Gwarków, łączącej wałbrzyską dzielnicę Sobięcin ze Śródmieściem. W grupie wszystkich 156 przebadanych osób znalazł się mężczyzna w wieku 43 lat, który przed godziną siódmą jechał kierowanym przez siebie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. 43-letni wałbrzyszanin wydmuchał 0,62 promila alkoholu. Kierującemu policjanci w trakcie kontroli drogowej odebrali prawo jazdy.

To jednak nie był koniec działań związanych ze zwalczaniem pijanych uczestników ruchu drogowego. Po godzinie siódmej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali na ul. Reymonta w tej miejscowości kompletnie pijanego kierowcę samochodu dostawczego. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła, że 41-letni sprawca przestępstwa miał 1,32 promila alkoholu w organizmie. I on pożegnał się z uprawnieniami do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku wykroczenia należy liczyć się z długotrwałym zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką karą pieniężną.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek