I i II miejsce Dębów Wałbrzych w turniejach rankingowych petanque

wtorek, 12.7.2022 08:48 575 0

W miniony weekend Dęby-Wałbrzych dwukrotnie stanęły na podium.
W sobotę 9 lipca 2022, w Turnieju Rankingowym Petanque o Puchar Burmistrza Dzierżoniowa, wałbrzyskie Dęby - Kaziu Jacak i Hubert Maciejewski - zajęły I miejsce. Przy mocnej obsadzie zawodników z całej Polski /siła 90,675/ pozostałe "dębowe" dublety też mogą pochwalić się bardzo dobrymi lokatami: Beata i Kazimierz Urbaniak /10 m./, Heniu Linder i Maciek Pisarczyk /12 m./, Tadziu Gałuszkiewicz i Robert Nazarko /z JKP Jelonka, 17 m./ oraz Mirek Kaszubowski i Mirek Kaczuga /20 m./
W niedzielę 10 lipca 2022, dębowy triplet - Beata i Kazimierz Urbaniak oraz Hubert Maciejewski - zajął II miejsce w Turnieju Rankingowym Petanque w Gilowicach. W tym samym turnieju drugi triplet w składzie: Mirosław Kaszubowski, Mirek Kaczuga i Tadziu Gałuszkiewicz, zajął miejsce 14-te.
To był wyjątkowo udany weekend dla Dębów - dwa miejsca na podium i doskonała frekwencja Dębów. Warto przy tym podkreślić, że SRS Dęby-Wałbrzych - na 49 zarejestrowanych Klubów Petanque w Polsce - w rankingu klubowym są już na 7. miejscu pod względem zdobytych punktów w turniejach i siły zawodników. To niebywały sukces, bowiem w petanque zawodnicy grają dopiero trzy lata.