Policjant rozmawiał z przedszkolakami o bezpieczeństwie

wtorek, 7.12.2021 11:45 456 0

Policjant prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedził w zeszłym tygodniu jedno z wałbrzyskich przedszkoli i przeprowadził pogadanki z najmłodszymi. Funkcjonariusz przybliżył dzieciom problematykę związaną z bezpiecznym zachowaniem się w różnych codziennych sytuacjach. Przedstawił m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a na koniec każdych zajęć rozdawał dzieciom opaski odblaskowe.

Do spotkań doszło w Przedszkolu Samorządowym nr 14 na Podzamczu. Najmłodsi zaznajomieni zostali z elementarnymi przepisami ruchu drogowego. Dowiedzieli się m.in. w jaki sposób bezpiecznie korzystać z chodnika i jezdni. Policjant wytłumaczył przedszkolakom, dlaczego tak ważna jest jazda samochodem w specjalnym foteliku oraz jak prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa.

Przypomniał dzieciom również numery telefonów alarmowych, a także przekazał niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu oraz na podwórku. Poruszył także temat właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych oraz do agresywnych zwierząt.

Promując bezpieczeństwo pieszych na drogach małoletni zostali zachęceni do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko po zmroku, ale przez cały dzień. Otrzymali od policjanta opaski odblaskowe. Spotkania, w których wzięło udział łącznie blisko 80 przedszkolaków, zakończyły się wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek