Wjechał w drzewo - był pijany

piątek, 15.10.2021 11:37 993 1

Wałbrzyscy policjanci tylko jednego dnia zatrzymali dwóch kierujących wałbrzyszan, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z nich kompletnie pijany doprowadził do – na szczęście niegroźnej w skutkach – kolizji, uderzając prowadzonym przez siebie samochodem w drzewo. O losie nieodpowiedzialnych mieszkańców Wałbrzycha zadecyduje teraz sąd.

W środę po godzinie 18:00 w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego na ul. Ułanów Nadwiślańskich w Szczawnie-Zdroju wpadł 55-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna rozbił kierowany przez siebie samochód osobowy uderzając w przydrożne drzewo. Na szczęście nic mu się nie stało. Badanie wykazało u podejrzanego 2,25 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonanych na miejscu czynności policjanci odebrali kierującemu prawo jazdy. Jego pojazd trafił na parking strzeżony. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Drugi z kierujących – 31-letni wałbrzyszanin - został zatrzymany przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy po godzinie 23:00 na ul. Andersa w Wałbrzychu, kiedy prowadził samochód dostawczy. Mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. I on utracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym czaka go wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
Ile za niedziela, 17.10.2021 08:49
Alusy