Inauguracja sezonu siatkarskiego w wykonaniu pań

sobota, 11.11.2017 15:46 1376 0

Żeńska drużyna Chełmca Wodociągi Wałbrzych rozpoczęła zmagania w rozgrywkach III Ligi kobiet. Przeciwnikiem podopiecznych Jacka Kurzawińskiego jest drużyna MUKS Ziemia Milicka. Zawody zaakcentowane zostały narodowymi oznaczeniami, które nawiązują do państwowego święta. Na trybunach Hali Wałbrzyskich Mistrzów zasiadło blisko 100 fanów siatkówki. Jest też żywo reagujący klub kibica.

Początek spotkania pokazał, że zawodniczki Chełmca zamierzają walczyć o komplet punktów. Już pierwsze piłki pozwoliły gospodyniom na odskoczenie rywalkom. Przy stanie 9:4 trener gości poprosił o czas. Seria kilku dobrych serwisów wyprowadziły Chełmca na prowadzenie 15:8. Dalsza część seta to wyśmienita postawa wałbrzyskich siatkarek i pewna wygrana 25:16.

W dalszej części meczu zawodniczki z Milicza zagrały pewniej na zagrywce i w obronie. Dało im to zdecydowane zwychięstwo 25:11. Trzeci set to zacięta walka o każdy punkt. Obie drużyny dały z siebie wszystko jednak to Ziemia Milicka wygrała seta 25:23. W kolejnej partii lepszą okazała się drużyna gości, która wygrała mecz 3:1.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - MUKS Ziemia Milicka 1:3 (25:16, 11:25, 23:25, 20:25)