Dobry początek wałbrzyskich akademiczek

piątek, 26.1.2018 17:43 1196 0

Bez problemu i pewny awans do drugiego etapu półfinałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet zanotowała, prowadzona przez Kamila Jasńskiego, wałbrzyska drużyna.

Pierwszy mecz z UE Kraków zaczął się dość niespodziewanie. Zanim wałbrzyszanki strzeliły gola, dwa razy do siatki trafiły rywalki. Konsekwentna gra sprawiła jednak, że jeszcze przed przerwą mieliśmy remis 2:2.

Po zmianie stron gole zdobywały już tylko podopieczne trenera Jasińskiego. Wysokie zwycięstwo i spokojne oczekiwanie na kolejny mecz.

PWSZ Wałbrzych – UE Kraków 5:2 (2:2) Aszkiełowicz 2, Mesjasz, Dereń, Kędzierska

W drugim spotkaniu naprzeciw wałbrzyszanek stanęła reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pojedynek od samego początku toczył się pod dyktando gospodarza turnieju. Do przerwy PWSZ prowadził 4:0

W drugich 12 minutach do bramki rzeszowianek, wałbrzyszanki trafiły aż pięć razy. Zdecydowana przewaga pozwoliła zakończyć mecz pewnym zwycięstwem. PWSZ Wałbrzych do drugiego etapu zawodów, awansuje z pierwszego miejsca.

PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Rzeszowski 9:1 (4:0) Rapacka 3, Kędzierska, Głąb, Dereń, Klepatska, Mesjasz