komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Czerwone żniwa

środa, 11.9.2019 09:05 , komentarze: 0 , odsłony: 824
kategorie artykułu:

Co by było, gdyby w 1964 roku wybuchła trzecia wojna światowa? 
Po której stanąłbyś stronie?

Trwa zimna wojna. Zachód i Wschód groźnie szczerzą kły. Zastępcze konflikty toczone są na polach bitew w Azji i Afryce. Europa cieszy się względnym pokojem.
Tutaj zimna wojna nigdy nie nabrała poważnie niebezpiecznej temperatury.
A gdyby historia potoczyła się inaczej?
Jak wówczas wyglądałaby rzeczywistość, w której „nasi chłopcy”, wyrwani ze swoich domów, ginęliby na froncie?

„Czerwone żniwa” to osadzona w latach 60. XX wieku, wizja alternatywnej rzeczywistości, w której NATO i Układ Warszawski stają przeciw sobie.
Szpiedzy obu stron przestają przestrzegać jakichkolwiek zasad, bo reguły diametralnie się zmieniły. Polscy komandosi zostają rzuceni do straceńczych ataków w pierwszych dniach walk, a specjalna, głęboko utajniona jednostka dywersyjna UW wyrusza w misję, która może zadecydować o losach wojny.
Wojny, która skrywa niejedną tajemnicę. Na przykład tę, dlaczego naprawdę musiała wybuchnąć.

W tym roku żniwa rozpoczną się we wrześniu!

Premiera 18.09

Historia alternatywna w sosie science fiction okraszoną nutką tajemnicy i trafnej politycznej diagnozy. Zabójcza mieszanka, jakiej nie było!Paweł Majka
Wydał powieści: „Pokój Światów” (otrzymała nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, oraz Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego) , „Wojny Przestrzeni” (nominacja do Nagrody im. Janusza A. Zajdla i Nagroda im. Jerzego Żuławskiego)  „Dzielnica obiecana” i „Człowiek obiecany”, „Niebiańskie Pastwiska” (nominacja do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, Nagroda im. Jerzego Żuławskiego), „Jedyne”, „Berserk”, „Berserk: Spowiednik”.

Kliknij TUTAJ, aby przeczytać fragment


Radosław Rusak
ur.1973 w Opolu od dziecka związany jednak z Krakowem. Studiował Politologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Kilka lat temu wraz ze swoim przyjacielem z liceum Pawłem Majką stworzył spółkę autorską InwazjaMajkoRora w ramach, której pracują nad kilkoma projektami powieściowymi, komiksowymi oraz scenariuszowymi.  


O książce mówią:

Szczyt zimnej wojny, akcje dywersyjne na tyłach wroga, gry wywiadów, a nade wszystko tajemnica: dlaczego wogóle wybuchła III wojna światowa? Lektura Czerwonych żniw to szalony rajd po Europie jaką mogłaby się stać, gdyby ludzkość miała pecha.
Robert J. Szmidt

Intrygująca fabuła, wartka akcja; szpiedzy, komandosi, czołgi- "ta wojna jest zupełnie inna niż ta, jakie do tej pory znałeś."
Kacper Śledziński

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki